Kirjeldus

Müüa remonti vajav mugavustega talukompleks Võru maakonnas, Tursa külas, Läti piiri läheduses. Krundini viib naabritega jagatud u 2 km pikkune kruusatee, mis keerab maha Valga-Võru maanteelt.

Krunt on ümbritsetud mändidega ning on üsna hästi hooldatud. Ehitusregistris on arvel ja kasutusloaga kuus hoonet – elamu 70 m2, ait-küün 57 m2, saun-garaaž 46 m2, kelder 18 m2, laut 29 m2 ning saun 17 m2. Lisaks asub krundi piiri ääres ka kasvuhoone. Ehkki kasutusel, vajavad kõik hooned erinevas mahus remonti, näiteks garaaži ümberehitus on pooleli jäänud, kasvuhoone on praktiliselt lagunenud jne.

Elamut, nagu ka teisi kõrvalhooneid, on eelmised omanikud oma jõudu mööda ka korrastanud, mistõttu saaks võrdlemisi väikese investeeringuga kompleksi uuesti elamiskõlbulikuks. Näiteks on majas sees vesi, küttekehad on väga heas korras ning üks akengi on vahetatud. Kaevust ei pea vett ise vinnama, sest nii saunas kui majas on vesi sees. Elektrileping on 2019. mais peatatud, võimsus 3x16A on olemas.

Tööd samas jagub. Ilmselt on suve jooksul kinnistul kohalikud “lõbutsemas” käinud – hoovis on katki pekstud auto, paar maja aknaklaasi on ära lõhutud ning majas ja kõrvalhoonetes olev varandus üle hoovi laiali tassitud. Sisse kolimiseks vajab talukompleks eeskätt suurt koristamist, alles seejärel väikeseid parandustöid – objektil kaasas olnud ehitaja hinnangul saaks ise tehes u 10 000€ investeerides juba kogu kompleksi särama ja ka poolikud kõrvalhooned korda. Ka ärklikorrus on võimalik välja ehitada, seal saab tänu väljaspoole maja ehitatud trepile ka ringi vaadata.

Pakub huvi? Seda maja võib endale sobival ajal iseseisvalt vaatamas käia. Kirjuta mulle ja saadan juhised!

Valga on 39 km, Võru 37 km, Tartu 108 km ja Tallinn 289 km kaugusel.

Andmed:

Hind: 19 900 €

  • Tubade arv: 3

  • Korruste arv:

  • Üldpind: 70 m2

  • Krundipind: 10678 m²

  • Ehitusaasta: 1936

  • Raudtee, Tursa, Rõuge vald, Võrumaa

  • Küttekehad heas korras

  • Seisukord: vajab renoveerimist

Kontakt:

Pildid: