Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

15. oktoober kell 11.00 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Goltsman Ballet etendusega „Alice Imedemaal“ 

 

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman

Helikujundus: Markus Robam

Videokujundus: Külli Mariste

Kostüümid: Kirke Talu

Valguskujundus: Marita Keskküla

Koreograafia ja esitlus: Märt Agu, Irina Fedorova, Mehis Saaber, Sergei Kuzmin või Andrey Bondarev, Kirsi Mari Lepik, Maria Goltsman

Lavastusse kaasatud Goltsman Ballet Studio ja Iris Balletistuudio õpilased

Plakat: Rünno Lahesoo, Mihhael Goltsman, Liisi Siibak

 

Etendus kestab orienteeruvalt tund aega, toimub vaheajaga.

 

Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“ on värvikas fantaasiamaailm, kus põimuvad reaalsus ja müstika, sõnamäng ja unenäoline maailm, kummalised tegevused ja tegelased.

Imeline Valge Küülik, kellel seljas vest ja peas kaabu, näeb ühel suvisel päeval õitsva puu all ühte tüdrukut, kes raamatut lugedes jääb vaikselt magama…… Valge Küülik räägib omaette…. Valge Küülik kiirustab…. ta ei tohi hiljaks jääda….

Valget Küülikut jälgides, satub tüdruk, kelle nimi on Alice, imelisse maailma, kus olendid on nagu elus, aga ei ole ka, kus sõnad lähevad omavahel sassi ning kus ei saa mõni hetk aru, kas sa oled suur või väike, liigud paremale või vasakule, kas aeg liigub või saad sa ise aega liigutada… Ja üks ei saa enam aru, kas ta üldse saab millestki aru….

Lavastus annab vaatajale võimaluse sukelduda fantaasia maailma, otsida miljon tähendust ühele tegevusele, mille seletus jääb lõpuni saladuseks. Lapsed on fantaasia meistrid, neil pole vaja juhti, kes oleks neile tegevusi seletanud. Lapsed oskavad ise leida tuhat seletust ühele tegevusele ja kõik need on õiged, sest igaüks meist näeb maailma sellisena, millisena näeb just tema. Maailm on igaühe jaoks omapärane ja just selline, millisena ta seda näeb.

Lavastus on mõeldud vaatajatele alates 4. eluaastast, lastega peredele, kunsti-, muusika- ja tantsuhuvilistele; kõigile, kellele meeldib seikleda muinasjutulises maailmas, milles tegustevad fantastilised tegelased, kõlavad müstilised helinad ja objektid muudavad oma kuju. Meie loominguliseks eemärgiks on Lewis Carrolli raamatu muutmine unenäoliseks tantsulavastuseks.

 

Piletid süsteemis ticketbest.ee

Pilet 12/14/45€ (perepilet)

 

Grupitellimused:

gotlsmanbalelt@gmail.com või 506 2345