Loading Sündmused
Sündmus event on möödas

25. septembril kell 11.00-16.00 Valga vallas Harglas, Lüllemäel, Tsirguliinas ja Õrus “Maal elamise päev”

 

25. septembril kell 11-16 toimub juba kolmandat korda üle-eestiline külastuspäev Maal elamise päev. Sel päeval ootame rahvast maale külla!
Päeva vältel tutvustavad Valga valla eri piirkondade kogukonnad huvilistele siinset eluolu ja kohapeal pakutavaid teenuseid, potentsiaalseid töökohti, kultuuri- ja seltsielu ning võimalikke elukohti. Enda tegemisi tutvustavad erinevad haridus- ja kultuuriasutused ja päeva jooksul toimub mõndagi põnevat: õpitoad, meisterdamised, laadad, kontserdid jpm.
 
Maal elamise päeva programm on väga tihe ja igaüks peaks leidma endale midagi meelepärast.
 

HARGLA

Hargla kultuurimaja kõrval seab ennast üles pop-up kaubamaja koos kohaliku käsitöö ja maitseelamustega. Toimuvad töötoad nii suurtele kui ka väikestele. Lastele on lisaks ponisõit. Muusikalist elamust pakub kohalik folkbänd. Päeva jooksul toimub ka parima õunakoogi konkurss, nii et kõik osalejad saavad suu magusaks teha ja oma lemmiku valida.
 

LÜLLEMÄE ja KAAGJÄRVE

Lüllemäe peatänaval on väljas Lüllemäe Raamatukogu ja Karula Avatud Noortekeskuse meisterdamistuba, selfisein ning mekkida saab maitsvaid pontšikud. Osaleda saab Lüllemäe Rahvaõpistu õpitoas, soetada kohalikku käsitööd ja nautida kohalikke maitseid kodukohvikus. Karula Muinsuskaitse Selts korraldab küla läbiva orienteerumismängu ning Lüllemäe Põhikoolis toimuvad täistundidel ekskursioonid. Kaagjärve Raamatukogus saab valmistada lillepotte ja küpsetada vahvleid. Muusikalist elamust pakuvad Lüllemäe Kultuurimaja juures asuvas välitelgis lõõtsamees Aivar ning nautida saab Marju Varblase pilliringi laste esinemist. Seiklus- ja spordihuvilistel on võimalik seigelda madalseiklusrajal Lüllemäe Põhikooli juures.
 

TSIRGULIINA

Tsirguliinas keerleb kõik kooli ümbruses. Saab tutvuda koolimajaga ja osaleda mitmesugustes omanäolistes töötubades. Avatud on kohvik. Toimuvad õuemängud ja orienteerumine kogu perele.
 

ÕRU

Õru puhkealal pakutakse külalistele võimalust seigelda seiklusrajal, harjutada tasakaalu slaclinel ja mängida discgolfi.

 

Rohkem infot külastuspäeva ja piirkondades pakutavate tegevuste kohta saab olema Valga valla kodulehel https://www.valga.ee/maal-elamise-paev-2021
 
Interaktiivne külastuskaart: https://maalelamisepaev.ee/kaart/
 
Tule kohale ja saa kinnitust, et Valga vald on äge paik elamiseks!
 

Lisainfo

Kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist Marika Muru, 5304 9805, e-post: marika.muru@valga.ee
 
Sündmuse Facebook´st leiab SIIT