Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

7. juulil kell 11.30 kogunemisega Ähijärvel Karula rahvuspargi keskuses “Märgade niitude teemapäev”

 

Eestimaa Looduse Fond, Karula Hoiu Ühing ja Pärandkoosluste Kaitse Ühing kutsuvad 07. juulil Karula rahvusparki MÄRGADE NIITUDE TEEMAPÄEVALE

Üritus on pühendatud laiemalt niitude hooldamisele. Räägime, miks on vaja üldse niitusid niita, millised on sealsed väärtused ja miks on märjad niidud kadumas. Kõneleme märgade niitude ajaloost ning tulevikust.

Üritus on TASUTA, kuid vajalik on registreerimine hiljemalt 02.07 siin: shorturl.at/rzFN9

PÄEVAKAVA:

11:30 – 12:00 kogunemine Karula rahvuspargi keskuses Ähijärve külas (saabumiskohv ja pirukad)
12:00 -13:00 Pille Tomson Karula märgade niitude ajaloolisest levikust
13:00 -14:30 Jalutusring Pille Tomsoni ja Elle Roosaluste eestvedamisel
14:30 – 16:00 Aruteluring märgade niitude tuleviku üle
16:00 – 16:30 Supipaus
16:30 – 18:00 huvilistele pikem ringsõit Karula endistele ja praegustele märgadele niitudele Pille Tomsoni ja Mats Meriste käe all (oma transport)

Sündmuse Facebook´st leiab SIIT

Taustaks:

Eestis on tehtud suuri pingutusi poollooduslike koosluste taastamiseks ja hooldamiseks. Enamik neist pingutustest on koondunud saartele, Lääne- ja Põhja-Eestisse, kus ajalooliselt on pool-looduslikke kooslusi olnud rohkem. Kagu-Eesti kuplistikel paiknevad väikesed, kuid väga omapärased niisked niidud, on seni saanud vähe tähelepanu. Kuna nende pindala on väike ja hooldamine keerukas, on kindel, et ilma teadliku sekkumiseta on need omapärased niidulapid lõplikult kadumas. Koos niitudega kaovad ka nendega seotud taimekooslused, keerulisemaks läheb mitmetel haruldastel ja kaitsealustel linnuliikidel ning muutub iseloomulik maastikupilt.

Üritus on TASUTA, kuid vajalik on registreerimine hiljemalt 02.07 siin: shorturl.at/rzFN9

Uuri siit lisa ka ELFi suviste niitmisürituste kohta: www.elfond.ee/tuleniitma

Kõikidel üritustel lähtume riiklikult kehtestatud liikumispiirangutest ja soovitustest.

Üritus toimub Eestimaa Looduse Fondi, Pärandkoosluste Kaitse Ühingu, Karula Hoiu Ühingu ning teiste partnerite koostöös. Ürituse toimumist toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.