Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

20. jaanurist kell 12.00 kuni 22. jaanuarini kell 16.00 Mõniste Talurahvamuuseumis Pärandoskuste päevad

 
 

Sissejuhatav teabepäev 20. jaanuaril kell 12–17.

Ülevaade erinevatest ketrusvahenditest ja nende töökorda seadmine. Tutvustatakse Mõniste Talurahvamuuseumi, Karilatsi Vabaõhumuuseumi, Vana-Võromaa Kultuurikoja ja Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi kogudes olevaid erilisemaid vokke.
Osalejatel soovitame kaasa võtta voki, kraasid või kedervarre. Ülevaatamiseks sobivad kõik töövahendid. Suuremat restaureerimist küll ette ei võeta, aga koolitajalt saab soovituse, kuidas kodus ise tööd alustada. Kõik väiksemad vokkide töökorda seadistamised ja kohendamised teeme sel päeval kohapeal.

Teisel koolituspäeval (21. jaanuaril), mis kestab kella 10–16.30, tehakse villatöid.

Tutvutakse erinevate villatüüpide ja nendest saadavate lõngadega. Nopitakse villa, kraasitakse, kedratakse ja korrutatakse kedervarrega. Kraasimise käigus on võimalik villale juurde lisada ka teisi kiude, näiteks koera karvu. Kel see soov, siis võiks võtta oma pestud materjali kaasa.
 

Kolmandal koolituspäeval (22. jaanuaril), mis kestab kella 10–16, pühendutakse vokiga ketramisele ja korrutamisele.

Pärandoskuste päevade juhendaja Julika Roos on hinnatud koolitaja, käsitööline, villastuudio Lammas Linnas eestvedaja, osaline pärandkultuurilistes tegemistes MTÜ-s Vanad Oskused, Hea Villa seltsi üks asutajaliikmeid ning raamatu „Villast lõngani“ kaasautor.
 
 
Osaleda võib kõigil koolituspäevadel või omal valikul ka ainult ühel päeval.
 
Osalustasu on 5 eurot päev.
Koolitust rahastavad Eesti Kultuurkapital ja Võru Instituut.
 
Majutus tuleb osalejal endal leida. Rohkem infot ööbimisvõimaluste kohta saab korraldajalt. Võimalik on ühitada transport Võrust. Toidulaua eest hoolitseb igaüks ise.
 
Kohtade arv on piiratud, palume registreeruda airi.ryytli@wi.ee või 5804 6692.
 
Ürituse Facebook´st leiab SIIT