Loading Sündmused
Sündmus event on möödas

18. oktoobril kell 11.00 kuni 15.00 Karula rahvuspargis kogunemisega Rebäse maastikuraja parklas üleilmse põlislooduse nädala matk Karula rahvuspargis.

 

Üleilmse põlislooduse nädala tähistamiseks kutsub Vanaema Aed aednik ja rahvuspargi giid Tiia Morfin teid Karula rahvuspargi mägisele Rebasemõisa maastikule loodusretkele.
 
Õpperetke alustame kell 11 Karula rahvuspargi Rebäse maastikuraja parklast. Edasi läbime 7 km väga vahelduvat põlislooduse maastikku – metsa, niite, järve- ja ojaääri, karjamaid ning talutanumaid. Rajal näeme kahte võimast uhtorgu, kopra ülespaisutatud maastikke ja ronime nii mõnegi mäe otsa. Räägime kõikidest taimedest, seentest ja kõigest muust, mis sügiseses looduses silma ning kõrva hakkab. Retke käigus kuuleb lugusid Karula rahvuspargist, kohalikest inimestest, legendidest ja piirkonna kujunemisest just selliseks nagu see on praegu.
 
Õpperetk kestab 4-5 tundi.
 
Retke lõpus pakub Rebasemõisa Tornimäe talu peremees Mehhiko kunstnik ja kokk Leno Morfin kõigile ühe maitsva sooja supi.
Riietu vastavalt ilmaoludele, võta kaasa juua ja väike amps.
Raja läbimine on mugavam toekamate jalanõudega, vihmase ilmaga võib rada olla kohati porine ning laudteed libedad.
 
Osalustasu: 10 eurot.
 
Osalejate arv piiratud. Gruppi suurus kuni 25 inimest.
Registreeri end osalejaks saates sõnum või email, peale kinnituskirja saamist tee ülekanne: OÜ Vanaema Aed a/a EE177700771001546135 LHV hiljemalt 17. oktoober. Selgitus: Põlislooduse nädal Karulas. Palun märgi ka osalejate arv. 
 

Lisainfo:

vanaemaaed@gmail.com, 5330 1235

Sündmuse Facebook´st leiab SIIT