Mõniste Kooli Muusikapesa kevadpoolaasta lõppes meeleoluka kontserdiga rahvamajas. Muusikapesa õpilased esitasid valiku õpitud paladest. Nüüdseks on muusikapesa tegutsenud ca kaks ja pool aastat. Muusikapesas toimuvad individuaal- ja koosmängutunnid.  Sügavama pillihuviga õppijad saavad kaasa lüüa Wana Wõromaa Wunkorkestris, mida veab eest Kadri Laube. Muusikapessa on oodatud õppima igas vanuses õppijad.  Ka küpsemas eas võib pillimängu õppimist alustada! Praegu on õpilasi Mõniste Koolist, kui ka Rõuge ja Hargla kandist ning erinevas vanuses. Õppemetoodiliselt lähtutakse iga õppija individuaalsusest ja kui vähegi võimalik, siis õppija aja- ja töögraafikust. Täiskasvanute tunnid oleme planeerinud näiteks õhtustele aegadele, aga ka muud kokkulepped on võimalikud.  Eriti rõõmsad saame olla selle üle, et meil õpetavad professionaalsed muusikud ja pilliõpetajad Ott Kaasik, Reet Laube, Meelika Hainsoo, Kadri Laube. Väiksema koormusega õpetavad meil Heli Esko ja Kristel Varusk. 

Eriti ootame õppima viiulit, kitarri, ukulelet, hiiu kannelt, akordionit, plokkflööti. Ka laulu erialale (õpetaja Meelika) on õpilased oodatud. Mõistlik on avaldus veel enne septembrit ära esitada. Nii saame paremini sügispoolaastat planeerida. Samuti ei pruugi sügisest soovitud pilli õppimiseks vabu kohti olla. Praegu maksab Muusikapesas õppimine õpilasele 15 eurot kuus ja täiskasvanule 25 eurot kuus. Võimalik, et jaanuarist võib hind pisut tõusta. Selle tasu eest saab praegu 4 korda 30 minutit individuaaltundi ja 60 minutit koosmängutundi kuus.  Hea, kui pill on endal olemas, kuid mõningaid pille on võimalik laenutada ka muusikapesast. Iga õppija saab kord poolaastas tunnistuse – erialaõpetajalt kokkuvõtliku kirjaliku tagasiside.  

Avalduse võib täita koolimajas (väljaarvatud juulis – 10. aug) või võtta vormi Mõniste Kooli kodulehelt ja saata see aadressil kool@kuutsi.edu.ee või Mõniste Kool, Kuutsi küla, Rõuge vald, Võrumaa. Õppekavaga saab tutvuda kooli kodulehel.

On palju erinevaid põnevaid huvialasid, millega lapsed tegelevad ja see ongi tore. Pilliõpe on kindlasti üks neist, mis võib avada erinevaid võimalusi.  On ju ilmekaim näide kohe elust endast võtta – mõned 2,5 aastata tagasi alustanud õppijad on saanud võimaluse käia Wana Wõromaa Wunkorkestri koosseisus USA tuuril. Reisi ja esinemised USAs korraldas Kadri Laube. Wana Wõromaa Wunkorkestri ja Muusikapesa tegemisi saad uudistada sotsiaalmeedias nende FB lehelt. Ilusat suve ja põnevate tegemisteni järgmisel hooajal!

​Muusikapessa on oodatud õppima huvilised igas vanuses ja igal tasemel. Õppekava ja avalduse vormi leiab SIIT

​Vaata meie tegemisi ka SIIT