Karula Avatud Noortekeskus ei asu küll päris Karulas, vaid hoopis paari kurvi kaugusel teises külas – Lüllemäel. Nimi on pärand regionaalreformi eelsest ajast, Karula valla järgi ja tähistab ähmaselt ka tänasel päeval neid piire, mis on Karula noortekeskuse peamine sihtrühm ja kõige südamelähedasem kogukond.

Loodi noortekeskus 2008. aastal ning peale mitut kolimist on 2018. aastast tehtud pesa värskelt renoveeritud ruumidesse. Praeguses vahvas erkrohelises majas on noortekeskus naabriks Lüllemäe raamatukogule, kohalikule muinsuskaitse seltsile ja piirkondlikule valla teeninduskeskusele. Sama katuse alla jääb ka küla pood ning ainult mõne sammu kaugusel on kultuurimaja. Mõned sammud lisaks (või lihtsalt pikemad sammud) ja jõuab Lüllemäe Põhikooli juurde sedasi, et oled piirkonna spordi- ja tervisekeskusest ka mööda jalutanud.

Seetõttu on Lüllemäe kant natuke eriline – kuna palju erinevaid asutusi, mis kõik oma noorte ja kogukonna nimel tegutsevad, on nii lähestikku, toimub ühiseid ettevõtmisi ja jätkub ka omaette tegemisi kõigile. Noortekeskuse sihtrühm on 7-26 aastased noored, aga läbi koostöö pakutakse tegevusi ja ruumikastuusvõimalusi ka teistele kogukonnaliikmetele.

Noortekeskuse hing on meie oma nime järgi “Suur tuba”, kus tehakse ära kõige rohkem tegevusi – lauamängud, pinksi- või piljardituriniirid, ühised filmivaatamised, viktoriinid ja niisama juturingidki. Kes soovib väiksemas pundis ja vaiksemalt aega veeta, leiab hubase pesa meie “Kollases toas”, kuhu ka mõnus lauamängud kaasa võtta või teleka ees Wii sportmängude saatel vehkida. Lisaks on “Sinine tuba”, kus on noortele kasutamiseks arvutid ja ruumi väikese seltskonnaga olemiseks.

Noortekeskuse süda on kahtlemata köök, kus tihtipeale midagi maitsvat noortel valmimas, ka siis kui viimase kokandusringi küpsetamishõng on hajunud. Ümber köögisaare on niisamagi mõnus näiteks teed või kakaod juua ja juttu puhuda. Köögi teises servas on sisse seatud meisterdamisnurk, mille ümber käib nii vilgas tegevus, et alati võib sealt mõnda pooleliolevat meistriteost silmata.

Kui noortekeskus pakub kokandusringi, lauamänguringi (ja eriti asjalike päevade punktiks ka pikutamis- ringi), siis kõikvõimalikke teisi huviringe saab küla peale kokku päris palju – igaühele midagi. Kool, kultuurimaja, raamatukogu ja noortekeskus teevad koostööd, et valikuid oleks vastavalt noorte huvidele võimalikult palju, ilma üksteist dubleerimata. Ja isegi kui peaks juhtuma, et et siin ei olegi seda ühte, mille järgi niiväga hinges heliseb, siis Valga vald toetab kvartalis 150€ jagu noort, kes soovib mujal huviringis käia. Seega saab huvitavaid kogemusi leida mujalt, või tulla kaugemalt just meie juurde neid kogemusi koguma.

Leia meid ka:

Kontakt:

Kõik ettevõtted
Kõik vabaühendused