Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

26. septembril kell 11.00-16.00 Valga vallas Maal elamise päev

 

26. septembril 2020 kell 11-16 toimub teine üle-eestiline Maal elamise päev. Külastussündmusega on ühinenud ka Valga vald. Algatuse eestvedaja on Eesti Külaliikumine Kodukant.

Valga valla kogukonnad ootavad külastajaid, et jagada oma maaelukogemusi. Päeva vältel tutvustame huvilistele siinset eluolu ja kohapeal pakutavaid teenuseid, potentsiaalseid töökohti, kultuuri- ja seltsielu ning võimalikke elukohti. Avatud on erinevad asutused ja organisatsioonid, toimuvad viktoriinid, õpitoad ja palju muud põnevat. 

 

PÄEVAKAVA

LÜLLEMÄE KULTUURIMAJA

kell 11–16 asub Lüllemäe Kultuurimajas Karula piirkonna STAAP, kust leiab kogu vajaliku info piirkonna kõigi avatud punktide kohta ning on olemas info vabadest elukohtadest ja tööpakkumistest. Siit saad kätte ka külastusmängu auhinnad.

Tutvustatakse vaba aja veetmise võimalusi. Võimalik on tutvuda näitusega.

Saalis toimuvad Lüllemäe Rahvaõpistu eestvedamisel helkuri valmistamise ja taimeseade õpituba. Töötab Õppijate kodukohvik ja toimub pisike käsitöölaat. Müügil on ka „Hakkame Santima” kombeõpetuse raamatud ja vimplid. Jagatakse näidismaske!

kell 12 –14 keraamika ja portselanimaali meistriklass.

kell 16 esinevad Linalakk&Hugo. Kontsert on tasuta.

 

LÜLLEMÄE RAAMATUKOGU

kell 11-16 saab raamatukogus tutvuda maaliringis valminud tööde näitusega ning Jaan Lattiku infokioskiga.

kell 12 Karula teemaline viktoriin

kell 13 lõõtsamees Aivari minikontsert

kell 14 Karula teemaline viktoriin

kell 11–14 on võimalus näha täiskasvanute maaliringi tegevust.

 

KAAGJÄRVE MÕIS

kell 11–16 on huvilistel võimalik tutvuda mõisaga, jalutada roosiaias ning nautida vaadet läbi National Geographic’u kollase raami. Pakume kooki ja kohvi.

kell 12 ja kell 14 toimuvad mõisat tutvustavad ekskursioonid.

 

SPORDIKLUBI KARULA RONIMISSEIN LÜLLEMÄEL

kell 15-16 tutvustab Spordiklubi Karula esindaja ronimisseina, kus soovijad saavad panna oma oskused proovile. Ronimiseks palun kaasa võtta puhtad jalanõud! Asume teeninduskeskuse 0-korrusel. Sissepääs maja tagant.

 

LÜLLEMÄE PÕHIKOOL

kell 11–16 on kool huvilistele avatud. Külalistel on võimalik tutvuda Lüllemäel asuva kooli ja kõrvalmajas tegutseva lasteaia ruumidega, saada infot siinse õppeasutuse omapäradest ning huvitegevuse ja vaba aja veetmise võimalustest. Saate jalutada avaras kooliaias ning tutvuda spordirajatistega.

kell 12, 13, 14 ja 15 toimuvad ekskursioonid kooli ja lasteaia ruumides ning meie looduskaunil territooriumil.

 

LÜLLEMÄE PÕHIKOOLI KAAGJÄRVE LASTEAIARÜHM

kell 11–16 on kõigil huvilistel võimalus külastada Lüllemäe Põhikooli Kaagjärve lasteaiarühma. Te veel üllatute, kui vahva elu meil seal on!

kell 12, 13, 14 ja 15 toimuvad ekskursioonid lasteaia ruumides.

 

KARULA AVATUD NOORTEKESKUS

kell 11–16 tule tutvu erinevate tegevusvõimalustega, mis keskus pakub. Mängime erinevaid mänge.

 

KARULA MUINSUSKAITSE SELTS

kell 11–16 on võimalik tutvuda Karula Muinsuskaitse Seltsi ja Mälupangaga. Avatud näitus. Sissepääs maja tagant.

 

HARGLA MAAKULTUURIMAJA        

kell 11–16 asub Hargla Maakultuurimajas Taheva piirkonna STAAP, kus on olemas info sel päeval toimuva kohta. Jagatakse infot vabadest elukohtadest ja tööpakkumistest. Siit saab kätte ka külastusmängu auhinnad. 

Kultuurimajas toimub sügislaat, kus saab endale soetada kohalikku käsitööd ja toidupoolist.

Taheva Avatud Noortekeskus pakub lastele ja noortele põnevaid tegevusi. Täiskasvanutel on võimalik osaleda kohalike käsitööliste poolt pakutavates töötubades.

Oma tegevusi tutvustavad MTÜ Parmu Ökoküla, Hargla Kool (kool, lasteaed ja Gaia klass), EELK Hargla kogudus, koostöövõrgustik Kotus.

NB! Sissepääs Võru poolsest küljest.

 

TÕLLISTE TEENINDUSKESKUS

kell 11–16 asub Tsirguliinas Tõlliste teeninduskeskuses piirkonna STAAP, kust leiab kogu vajaliku info piirkonna kõigi avatud punktide kohta ning on olemas info vabadest elukohtadest ja tööpakkumistest. Siit saad kätte ka külastusmängu auhinnad.

 

TSIRGUTURG

kell 11-15 toimub Tsirguliina kooli hoovis turu- ja perepäev „Tsirguturg 2020″. Lastel on võimalus ratsutada ponidega, turnida batuudil, teha  näomaalinguid, meisterdada. Turulistele pakutakse maitsvaid suupisteid. Toimub rohevahetus, õnneloos, degusteerimine. Meeleolu muudab maagiliseks mustkunstnik. Müügil on ka „Hakkame Santima” kombeõpetuse raamatud ja vimplid. Jagatakse näidismaske!

 

TSIRGULIINA KOOL

kell 11-16 saab tutvuda kooliga, avatud on õpilaskohvik, saab mängida lauatennist, osaleda siseorienteerumise võistlustel ja erinevates töötubades ning kasutada jõusaali.                        

 

ÕRU TEENINDUSKESKUS

kell 11–16 asub Õru teeninduskeskuses Õru piirkonna STAAP, kust leiab kogu vajaliku info piirkonna kõigi avatud punktide kohta ning on olemas info vabadest elukohtadest ja tööpakkumistest. Siit saad kätte ka külastusmängu auhinnad.

 

ÕRU LASTEAED ALGKOOL

kell 11–16 saab koolis meisterdada looduslikust materjalist põnevaid asju. Võimalus tutvuda koolimajaga ja saada infot koolis toimuva kohta. Avatud on väike kohvik, kus on võimalik keha kinnitada ja maitsta kodukootud küpsetisi.

 

ÕRU NOORTEKESKUS

kell 11–16 saab noortekeskuses kogeda virtuaalmaailma. Sisenetaks arvuti ja muude vahenditega simuleeritud maailma. Mängitakse lauamänge. Pannkookide küpsetamine.

 

ÕRU DISCGOLF JA SEIKLUSRADA

kell 11–16 Õru discgolfi pargis Õru puhkealal tutvustatakse discgolfi reegleid ja saab panna oma oskused proovile.  

kell 11–16 on võimalik seigelda Õru puhkeala seiklusrajal.

 

Organiseeritud on tasuta buss marsruudil Valga-Õru-Tsirguliina-Hargla-Lüllemäe-Valga. Buss on eelregistreerimisega. Info ja registreerimine: Marika Muru, marika.muru@valga.ee, 5304 9805. Registreerimine on avatud kuni 22. septembrini või kuni kohti jätkub!

Tule kohale ja saa kinnitust, et Valga vald on äge paik elamiseks!

 

Ürituse üle-eestiline koduleht.

Lisainfo:

kogukonna- ja koostööprojektide spetsialist

Marika Muru

Tel: 5304 9805
e-post: marika.muru@valga.ee