Külastajale

Avaleht/Külastajale
Külastajale2021-03-10T21:26:20+02:00

Üülaada lugu

Ühel sumedal suveööl, mil siristavad ritsikad nii kuuldavalt, et tahaks kaasa laulda, mil mändide latvades kostab lindude rõõmus lauluvadin, mis kestab koidikuni. Siis, kui süsimustas taevalaotuses siravad miljonid valgustäpid, mis pilkases pimeduses aegajalt valgust toovad, ent ometi on ses männilõhnalises metsas ülim rahu. Sel suveööl, linnakärast eemal, Kotuse ristumispaigas, on palju liikumist. Üle kodumaa kogunevad inimesed kokku sinna, kus vanas eestiaegses laadapaigas, keset männimetsa, toimub müstikat, romantikat, naudinguid ja rahu. Mustjõe jalamil, tulede rüüs männimetsas on kokku koondunud käsitöömeistrid, kes näitavad, müüvad ja õpetavad oma oskusi. Toiduelamusi pakuvad metsakohvikud ja Kotuse käsitöötoidu ja -joogi pakkujad.

Laadaplatsist eemal saab jalutada Mustjõe äärde ning olla ses lõhnavas metsas hetkes iseendaga, kuulata ritsikate kontserti, nautida suveöö romantikat koos kaaslasega, kosutada oma hinge puid kallistades, niisama kiigel kudrutades ning teha neist hetkeist meeldejääv jäädvustus fotonurgas. Ka väiksematele külalistele leidub müstikat. Õdus suveöö kulmineerub männi metsas toimuva Lauri Saatpalu ja Peeter Rebase kontserdiga. Seda kõike pole lihtne kirjeldada, seda peab ise kogema.

24. juulil algusega 19.00 Harglas “Kotussõ uma üülaat”. Tule, kuidas tahad! 

 

Ajakava

19.00-00.00 – Kotussõ “Uma üülaat”

22.00-23.00 – Öökontsert – Lauri Saatpalu / Peeter Rebane

23.00-01.00 – Avatud kõigile huvilistele Hargla kirik

00.00 – Kesköine vigiilia Hargla kirikus

Üülaadalt leiab kodukohvikuid, põnevaid maitseid, töötubasid, käsitööd, taimi, tegevusi lastele… .

NB! Arveldamine sularahas

INFO LAADAKAUPMEHELE
ÜÜLAADA SÜNDMUS FACEBOOK` S
ÜÜLAAT 2020 PILDIS
0
0
0
0
päeva
0
0
tundi
0
0
minutit
0
0
sekundit

Meenutusi teisest üülaadast

 

200 elanikuga Hargla võttis vastu 2000 öölaadalist

August algas seekord Harglas teisiti. Võimsamalt, tulederohkelt, külalislahkelt. Männimetsa alla seatud peosaal helendas kutsuvalt kaugele. Hõrgud toidulõhnad tõusid juba hommikust saati taeva poole. Osavate näppude kätetööd pakiti paljudes kodudes ja töökodades päevi hoolikalt kokku, et just Harglas armastusega loodule koht leida. Juuli lõpust väsimatult harjutanud ritsikad olid oma parimas vormis ning viiuldasid väsimatult. Mustikameri metsa all peibutas kutsuvalt maitsjaid. Ja end ümmarguseks söönud kuldne kuu vaatas kõrgustest hämmeldunud pilguga seda Eestimaa suveöö imet.

Augustisse jõudmiseks tuli alustada eelmise aasta augustis, mil Kotuse koostöövõrgustik esimese toimunud öölaada kokku võttis. Olime tookordki hästi hakkama saanud. Oli olnud uskumatult suur rõõm kohtuda 800 inimesega. Oli kohti, mida tahtsime paremini. Oli üksmeelne otsus – öölaat tuleb kindlasti veel!

Algas töö. Meeskond, kelleta öölaata lihtsalt ei oleks, paisus nagu värske pärmitainas soojas Hargla kogukonnaköögis. Juba üle 70 käte-, jala-, silma- ja kõrvapaari olid kohal. Kes füüsiliselt, kes virtuaalselt, kes jõu, kes nõuga, kes kogemuse, kes uuendustega. Kokku said visionäärid, meistrimehed, loomehinged, töömesilased, paberimäärijad. Komplekt töötas ja jooksis ajaga võidu. Ettevalmistus keerles muuhulgas elektriamprite ja tuhandete lambipirnide, kauplejate pealetungi, raketiteadusena tunduva parkimiskorralduse ja valgete lillesülemite ümber. Kodudest kanti kokku muuhulgas heledad kardinad ja võimsad liiliad, juhtmed ja nöörid, vaasid ja unenäopüüdjadki. Kiirustasid kõik, kuid ikka tundus mõni tund puudu jäävat. Ööl enne öölaata käis laadaplatsil juba öötöö. Mõned enam koju ei jõudnudki. Aga siis veel ei oldud väsinud.

Tähtsal õhtul olime juba hommikust saati kohal. Kes maanteel liiklust suunamas, kes laadaplatsil vägesid juhtimas. Uhked oma kodukülade ja meeskonnavaimu üle. Sest Kotuse koostöövõrgustik tõestas ennast jälle, andis kinnitust, et maakohas töötab vaid ühistöö valem. Et kõik on võimalik, kui uskuda, julgeda, tahta ja pühenduda.

Tänavu teadsime, et külalisi tuleb palju. Aga tuli siiski veelgi rohkem. Hargla ajalooliselt laadaplatsilt käis seekord juba läbi tuhandeid lahkeid ja hoolivaid inimesi. Kokku said vanad tuttavad, kohapeal saadi tuttavaks. Suussulavad hõrgutised, omalaadsed käsitöökaubad ning õpitoad leidsid nautijad. Paljud letid said juba enne õhtu lõppu lausa tühjaks. Ööpimedus lisas jaokaupa maagiat ning Marek Sadama öökontsert kohalike mändide all kõlas ka kogenud kõrvale ebamaiselt. Inimesed kuulasid ja aeg jäi justkui seisma. Ning siis oli aeg minna. Kodudesse, lähemale ja kaugemale, mõnel lausa tunde. Kes veel läbi põikamas tuledeehtes Hargla kirkustki. Kotid ja korvid head ning paremat täis, roosad floksipõõsad kaenla all. Mindi heade sõnadega. Lubati järgmisel aastal jällegi tulla. Meie siin imelises Harglas igatahes ootame teid, sest 2021. aasta öölaat tuleb kindlalt!

Korraldusmeeskond tänab ja kummardab sügavalt kõigi ees, kes tulid ja nendes hetkedes meiega olid. Teieta me ei oleks saanud.

Kohtume kindlasti järgmisel suvel!

Lisainfo:

Go to Top