Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

15. ja 16. juulil üle Eesti Avatud talude päev

 

Taheva, Karula ja Mõniste piirkonnast osalevad:

 

Avatud talude päeva kaardi ja kogu lisainfo leiab SIIT

 

Avatud talude päev toimub sel aastal juba üheksandat korda. Ligi 350 talu Eesti erinevaist paigust ootavad külastajaid 15.–16. juulil. Nagu ikka, saab näha loomi, põllutehnikat, iluaedasid, kodurestorane, mahla- ja moositootmisi, veinivabrikuid, turismitalusid ja palju muud põnevat.

Avatud talude päeva põhipäev on pühapäev, 16. juuli. Sel päeval on külastajatele avatud kõik registreerunud talud. Samas on lõviosa talusid avatud ka laupäeval, 15. juulil.

Miks osaleda?

Sind ootavad nii suuremad põllumajandusettevõtted kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ringkäigud, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles ta näitab oma eripärasid. Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit, mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte ning kui mitmekesine on maaelu. Millal said viimati kitsega tõtt vaadata või kombaini rooli istuda? Tule avatud talude päeval maale, siis saad!

Avaüritus

15. juulil kell 10.00 on kõik huvilised oodatud Iisaka tallu (Uuri küla, Kuusalu vald, Harjumaa). Iisaka talus peame avatud talude päeva avaürituse, kus esinevad ansambel Uurikad ning Marek Sadam. Osaleda saab ekskursioonil ja töötubades.Tule kindlasti!

Tule rongiga

Kasuta talude külastamiseks rongi! 51 avatud talu jääb mugavalt rongipeatuse lähedale. Elron valmistab ette ka abistava kaardi, kust näed, millistesse taludesse ja millal rongiga sõita saab.Avaldame kaardi peatselt!

Külasta hobusevarss Roosit

Selle aasta avatud talude päeva mõjuisik on eesti tõugu hobuse varss Roosi, kes sündis 10. mail Teeääre Tallis. Eesti hobune on põline Eesti tõug ning on elanud siin, eestlaste kõrval nii kaua, kui ajalugu mäletab. Väikese Roosi kaudu soovime pöörata eesti hobusele suuremat tähelepanu ning tutvustada kõigile meie päris oma põlist tõugu, kes väärib säilitamist ja hoidmist. Roosiga saab tutvuda 16. juulil Järvamaa Kutsehariduskeskuses.

Ürituse korraldajad

Avatud talude päeva korraldavad Regionaal- ja Põllumajandusministeerium ning Maaelu Teadmuskeskus. Ürituse meediapartner on Maaleht ning sõiduabi pakub Elron.