Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

13. ja 14. juunil kell 11.00 algusega Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest õpperetk – “Söödavad ja mürgised taimed meie ümber”

 

Kutsun teid Karula rahvuspargi südamesse söödavate ja mürgiste taimede õpperetkele.

Retked toimuvad 13 ja 14. juuni algusega kell 11 Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest.

Sealt läbime 4 km väga vahelduvat loodusmaastikku – metsa, niite, järve- ja ojaääri, karjamaid ning talutanumaid. Räägime kõikidest taimedest, kes süüa sünnivad ja ka nendest, keda pole mõistlik suhu pista. Kindlasti tuleb juttu ka paljudest ravimtaimedest ja nende korjamisest ning kasutamisest. Retke käigus kuuleb lugusid Karula rahvuspargist, kohalikest inimestest, legendidest ja piirkonna kujunemisest just selliseks nagu see on praegu.

Retke lõpuks jõuame Mäekonnu talu maadel asuvasse Vanaema aeda, kus teeme ringkäigu ja vaatame, milliseid taimi kasvatati taluaedades 100 aastat tagasi. Võimalik on endale meelepäraseid taimi kaasa osta.

Retke käigus korjatud taimedest teeb Mehhiko kokk ja kunstnik Leno Morfin oma takobaaris maitsva roa. Leno takobaar on mõlemal päeval avatud kella 11- 21. Saab mehhiko suppi, takosid, burritosid, kohvi ja kooki.

Õpperetk kestab 4 tundi. Autojuhid viiakse tagasi autode juurde.

Kohapeal arveldame ainult sularahas.

Osavõtutasu 10 €/täiskasvanu, 5 €/laps, koolieelikud tasuta.

Lisainfo: vanaemaaed@gmail.com, 5330 1235.

Osalejate arv piiratud. Gruppi suurus kuni 22 inimest.

Registreerimiseks saada mulle fb sõnum või e-kiri, peale kinnituskirja saamist tee ülekanne: OÜ Vanaema Aed a/a EE177700771001546135 LHV.

Selgitus: Õpperetk 13.06 või õpperetk 14.06. Palun märgi ka osalejate arv.

 

www.vanaemaaed.ee