Päkapikumaa

2024-07-14T00:00:00+03:00
Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

1. detsembrist kuni 21. detsembrini Mõniste Talurahvamuuseumis Päkapikumaa 

 

Alanud on registreerimine Mõniste Talurahvamuuseumi Päkapikumaale!

Käesoleva aasta jõuluprogramm keskendub nelja ajastu jõulutraditsioonidele. Lähme jõuludeks külla tsaariajastu perele; tervitame möödunud Vabariigi aegseid jõule, tutvume Nõukogude aegsete nääripühadega ning lõpuks vaatame kuidas jõulukombed on ajas muutunud ja missugused on tänapäevased jõulud. Kõigi ajastute jõulukommete tutvustamine toimub vastava ajastu hõngus ning ajastutruude dekoratsioonidega ruumides. Jõuluprogrammi käigus valmistatakse ka kaunistusi ning külastatakse Päkapikkude poodi, kus saab osta imeilusaid ja väga maitsvaid piparkooke!

Täpsem programm ja info ilmub Päkapikkude piilumise ajal.

Selle aasta jõuluürituse  märksõna on „üks grupp korraga“. Alustame iga päev esimest programmi  kell 10 ja teist programmi kell 13.30. Programm kestab 2-2,5 tundi.   Sellel aastal tuleme läbi nelja ajastu, tsaariaja, eestiaja, veneaja ja tänapäeva jõuluaja.  Traditsiooniliselt juhendavad tegevusi päkapikud ja nende abilised. Salmid selgeks! Lapsi ootab ka jõuluvana.   Avatud on  ka jõuluteemaliste kaupadega  päkapikkude kauplus.  Kogu programm toimub õuetingimustes, vajalik soe riietus!

Pääse , nii lastele kui vanematele 10 €. Pääsme sees jõuluetendus, maiustused, kommikott jõuluvanalt ja päkapiku teelaud.  Soodustuseks on  10 lapse kohta on üks saatja tasuta.

Korraga võtame vastu terve bussitäie rahvast.  Kuni 50 osavõtjani.

Kui soovite jõuluvana kaudu üle anda ka laste pakid ja igaüks loeb oma salme,  või võtta kaasa ka oma jõululaua maiustused, on soovitav valida õhtupoolne aeg.

Vabad ajad leiad SIIT. Punasega märgitud ajad broneeritud!

 

 

Info ja registreerimine:

 525 7027 / 789 0622

Go to Top