Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

16. augustil kell 14.00 Püsimetsamajanduse ringsõit Laanemetsas – Metsameeleavaldus

 

Koht: https://goo.gl/maps/iamHkCM5YhMLnBRt9

KALEV RAUDSEPP räägib püsimetsamajandamisest
LEANNE BARBO ja teised muusikud mängivad pilli

Teeme suurel Metsameeleavalduse päeval ringkäigu Laanemetsa ümbruskonna metsades. Kalev Raudsepp räägib püsimetsamajandusest, annab praktilisi näpunäiteid ja nõuandeid, kuidas säästlikult metsa majandada ning näitab kohapeal nii erinevaid metsamajanduse tulemeid kui seda, mida siis metsaga õieti peale hakata, kui on soov säästlikult majandada.

Koguneme Laanemetsa pargis, jaguneme autodesse ning sõidame kohapeale vaatama. Kahes peatuspaigas mängivad Leanne Barbo ja teised pilli ja kui saab, teeme eelmise päeva meenutuseks ka mõne tantsu (15. augustil on Hargla kultuurimajas tantsuklubi) https://www.facebook.com/events/286370239358852/

Aega palume varuda kuni kaks tundi.

Leanne Barbo: “Metsamajandus töötab ilmselt samamoodi nagu kinnisvaraäri, kus reeglid ja inimlik viisakus loetakse takistuseks äritegevuse teel. Oleme aastaid Tallinna ajaloolises puitmajas kinnisvarahaide hammasrataste vahel siputanud ja aina hullemaks läheb. Kel on raha ja jõudu, teda ei sega ei arhitektuuriväärtused ega miljööväärtuslik ala, rääkimata naabrite õigustest ja muredest. Seepärast olen mina, Tallinna tüdruk, suurel metsameeleavalduse päeval Valgamaa metsade vahel ja mängin torupilli ja laulan metsa toetuseks. Sest ma tean, kuidas raha rattad käima paneb ja tean, et mets ei saa isegi vastu vaielda.

Süda valutab Eesti, Valgamaa ja praegu eriti Lõuna-Eesti ristimetsade pärast. Inimese omaenese kultuuriväärtuste kaitse peaks olema arusaadav ka neile, kellele metsadel on vaid majanduslik väärtus. Saadame Harglast ka Kagu-Eesti ristimetsadele pillimängu, tantsu ning lauluga toetust.”

 

Laanemetsa park

Valga vald, Laanemetsa küla
 
Park on kaitse alla võetud 1958. aastal kohaliku tähtsusega objektina. Venemaa üheverstasel kaardil on näha väike lihtne park. Metsakorralduskeskuse kogumikus märgitakse, et tegu on vabakujulise hõreda puistuga, milles esineb rühmiti istutatud puid. Praeguseks on pargist puude hooldamatuse ja tormide tõttu kujunenud struktuuritu puistu. Pargi väärtuslikeim osa on painutatud pärnade allee pargi lõunaküljel. Peahoone on säilinud tugevasti ümberehitatuna ja ajaloolised kõrvalhooned on varemeis, pargis puuduvad ka teed.
Haldusreforimieelse Taheva valla üldplaneeringus on Laanemetsa pargi ümbrus miljööväärtuslik ala. Pargis kasvab kaks märkimisväärse ümbermõõduga puud, mis on kaitse all looduse üksikobjektina. Need on Laanemetsa tamm (KLO4000420), mis on väga heas seisus ja erakordselt laiuva võraga, ning Laanemetsa pärn (KLO4000419), mille latv on murdunud, kuid mis on rahuldavas seisus. Laanemetsa mõisaallee on pärandkultuuriobjekt (779:SIM:005).
 
Pargiruum on küll säilinud, kuid puistu sai 2016. aasta juulitormis tugevalt kannatada ja sel puudub pargiarhitektuuriline väärtus üleriigilises ulatuses ning seetõttu arvatakse Laanemetsa park riikliku kaitse alt välja.
 

Pindala: 3,4 ha

———————————————

Kogunemised toimuvad 16. augustil kell 14.00 üle kogu Eesti, et tähistada tagantjärgele rahvusvahelist metsade päeva (21.03.), panna alus elujõulise looduskeskkonna eest seisvate inimeste ja organisatsioonide võrgustikule ning näidata Riigikogu ja valitsuse liikmetele, et Eesti inimeste jaoks on mets oluline ökoloogiline ja kultuuriline kooslus, mida tuleb hoida ja kaitsta ning heaperemehelikult majandada.
Valisime üle-eestilise kogunemise vormi, et inimesed ei peaks praegusel viirusohtlikul ajal suurel hulgal ühte kohta kokku kogunema.
Samuti võimaldab paljude meeleavalduspunktide olemasolu sündmusel osalemist oma kodukoha lähedal, hoides kokku transpordikulude pealt nii keskkonna kui ka oma pere-eelarve huvides.

Fotosid jagades kasuta #metsameel!

Meeleavaldusega on võimalik liituda endale sobivas kohas, punkte on üle Eesti, lähemat infot saab näiteks siit: https://www.facebook.com/events/781546715947745

1. Konkreetse punkti saab välja valida ja end registreerida meie kodulehel: https://meeleavaldus.savetheforest.ee, nii on korraldajatel hiljem lihtsam osalejate arv kokku lugeda, samuti teab nõnda kohalik korraldaja kui paljude osalejatega umbes võiks arvestada.
2. FB-s siinsele ja ka üldisele üritusele registreerumine aitab viia info võimalikult paljude huvilisteni, nagu ikka, jagamine on hoolimine: https://www.facebook.com/events/781546715947745/
 

Ja loomulikult, kui vähegi võimalik, palun toetage Metsameeleavalduse läbiviimist ja meie MTÜ edasist tegevust hakates püsiannetajaks või ühekordse annetusega: Päästame Eesti Metsad MTÜ, EE197700771004651360.

———————————————
Palume väga:

  • Palun jää haigena koju;
  • Hoia sündmuse toimumise ajal sotsiaalset distantsi ehk järgi 2+2 m reeglit!
  • NB! Juhul kui olete viimase 14 päeva jooksul haigestunud covid-sse või olnud kontaktis kinnitatud covid-19 haigestunuga või teil on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (nt palavik, kuiv köha, hingamisraskused), siis palun osale meeleavaldusel vaid mõttes.
    #tulentervena #hoianvahet #pesenkäsi #kannanmaski
 
Sündmuse Facebook´st leiab SIIT
 
Foto: Liina Lelov