Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

17. juuli kell 13.00 kuni 18. juuli kell 15.00 Järve talus Tsirgumäe külas Toortoidu koolitus

 
Suvel on metsas ju mõnus marju korjata ning neid ka ohtralt süüa, et talveks vitamiine varuda aga mida nendest teha kui vanaema on talvise moosivaru juba valmis teinud ja sügavkülma neid ka lõputult ei mahu.
 
Toiduhaldjas Maily on olnud mulle aastaid eeskujuks ning see kevad soetasin ka endale lõpuks toidukuivati. Terve suve see masin muudkui huugas ja lapse näksimise varud on nüüdseks alati olemas. Marjarullid saavad juba enne valmimist restidelt otsa kui need üldse purki jõuavad. Küla pealgi olen kuulsust saavutanud näksidega, mis on tervisele kasulikud ja maitsevad ka hästi.
 
Seetõttu mõtlesime, et kutsume toiduhaldja Maily tegema koolitust meie arenevasse Tsirgumäe Elamusturismi Keskusesse.
 
Koolituse põhimotoks on „Toit on meie ravim“ mitte vastupidi. Toiduhaldjas Maily räägib meile elustoidu tähtusest. Üheskoos valmistatakse erinevaid tervislikke hõrgutisi ja snäkke. Räägime toidu kuivatamisest ja koolituse lõpuks saab igaüks kaasa enda valmistatud marjarulle.
 
Ööbimine toimub Parmupesas. Enne uinumist räägime lõkke ääres kasekäsnast ehk chagast ning kuidas teda metsast leida ja mis imeasi ta üldse on.
 
Hommikul äratab meid Evelin Eelmaa Kundalini joogaga. Pärast seda valmistame Mailyga hommikusöögi ning räägime esimese toidukorra tähtsusest. Koolituse lõpuks arutame smuutidest ning valmistame tervislikke vahepalasid. Üritus toimub vanade mõisavaremete kompleksis, ümberringi on maaliline kuppelmaastik, mistõttu tekib kohati tunne nagu oleks kuskil soojal lõunamaal.
 
Kaasa palun võtta ööbimiseks magamiskott ja hea tuju.
 
Järve talu asub Tsirgumäe külas Valgamaal. Oleme läti piirist umbes 5km. Meie taluhoovist algab tee pärimuskultuurirajale, läheduses on ka erinevad vaatetornid ning Karula Rahvuspark. Siin kandis on mida avastada ja järvesid, kus ujuda. Leidub ka ohtralt jõgede ääres salajasi liivarandu, kus privaatsust nautida.
 
Kohale saab tulla tasuta bussidega nii Tartust, Valgast või Võrust. Vaata peatus.ee
 
Meile saab tulla ka autoga. Selleks on head gps koordinaadid 57.605070, 26.337423
 

Toortoidu töötoa ajakava 17-18 juuli

  • 13.00 kogunemine Tsirgumäe Elamusturismi Keskuses
  • 14.00-15.00 kiire tutvustus ja snäkk
  • 15.00-19.00 toortoidu õpe ja toidu kuivatamine ning masinatesse paigutamine.
  • 19.00 valmistame õhtusöögi
  • 20.00-21.00 õhtusöök
  • 22.00-22.30 Chaga tutvustus ja tee joomine
  • Ööbimine Parmupesas

18. juuli

  • 08.00 hommikujooga
  • 09.00-12.00 Hommikusöögi töötuba
  • 12.00-15.00 Räägime smuutidest ning vahepaladest
 
Hind 82€
 

Kuidas tasuda?

Antud koolitusele on 15 kohta. Oma osalemissoovist tuleks anda teada e-maili teel pohjalill@gmail.com. Lisada juurde oma nimi ning kontaktandmed. Mitme osaleja puhul piisab ühest nimest.
 
Saadame välja arve mille tasumisel oletegi broneerinud endale koha sellel vahval koolitusel.
 
Kui koolitus peaks ära jääma seoses Covid-19 või mõnel muul sarnasel põhjusel maksame raha tagasi.
 
Põhjalill OÜ