Hargla kandi rahvas on juba pikemat aega oma kogukonnas veeretanud ideed, et kuidas saaks jõuluajal ära ehtida Hargla Maakultuurimaja õuealal asuva uhke kuusepuu. Lisaks jõulutunde tekitamisele oleks tegu lisavalgusallikana pimedal ajal küla keskel. Kuuseehtimise võimalus avanes ootamatult selle aasta suvel, kui koostöös Taheva Valla Külade Seltsiga korraldati Kotussõ Uma üülaata. Selle raames soetati sündmuse laadaala valgustamiseks 600 meetrit valguskette. 

Jõuluaja lähenedes kerkis kogukonna soov taas esile ning hakati otsima lahendusi, kuidas ja kelle abiga oleks võimalik pea 25meetrine uhke kuusk ära ehtida. Taheva Valla Külade Selts toetas valguskettidega, kogukond oli valmis koguma raha ning rentima tõstuki ja omal jõul kuuse ära ehtima, Hargla Maakultuurimaja tagas elektri, kuid lahendamist vajas veel üks kindlustunne seoses valguskettide kasutamisega. Koostöös Kalev Raudsepaga saadi viimasest takistusest üle ning saigi asuda kaua veeretatud idee ellu viimisega. Lisaks tulid kogukonnale appi Valga vald ja AS Valga Vesi, kes tagasid kuuse ehtimiseks tõstuki. 

 

Enne kahe 100meetrise valgusketi ülespanemist jäi teha veel üks põnev töö. Valgusketid tuli kultuurimaja saali põrandale lahti rullida ning pesadesse keerata lausa 400 LED-pirni. Selle töö võtsid enda kanda kogukonna nobedad näpud. Viimaks oligi käes kaua oodatud hetk, kui kohalike meeste Heldori ja Oliveri ning AS Valga Vesi töötaja Kalju abil saadi kuusk kaunistatud 200 meetri ulatuses valguskettidega. 

Hargla kandis ja Taheva piirkonnas üldse elab ning toimetab lahe kogukond, kes ideede korral härjal sarvist haarab ning vajalikud teod korda saadab!

Suur tänu Taheva Valla Külade Selts, Hargla Maakultuurimaja, AS Valga Vesi, Valga vald, Madli, Flora, Jandra, Lea, Kalev, Oliver, Heldor, Indrek ja Mattias, et lõite käed külge ja aitasite kaasa taas ühe kogukonna unistuse täideviimisele.