Aprillikuu möödus Kotuse-võrgustiku jaoks tõsiselt töiselt. Seejuures on märksõnaks jätkuvalt tihe suhtlus paljude osapooltega. Erilisteks hetkedeks aga saame lugeda meeleoluka ja informatiivse infotrükise valmimist ning Valga-Valka piirilaadal võrgustiku müügilettidega säramist. Taas saime ka kokku, et toimunule järele vaadata ja tulevikku kavandada.
Asjad lähevad nagu nad minema peavad. Seejuures kehtib muidugi tõde, et oleks me enne nii targad kui pärast, mis siis vaid viga planeerida. Nii juhtus ka meie trükisega – alaplaneeritud olid selle koostamisele kuluvad töötunnid ja infokoguski – raamatu jagu materjali pidi ära mahtuma vaid mõnele lehele, mis omakorda tähendas kilode kaupa kompromisse. Need asjaolud omakorda põhjustasid muidugi eelarvekriisi meie tillukese mittetulundusühingu pangakontol. Kõik lahenes siiski nagu hea lõpuga muinasjutus, sest appi tõttasid Taheva Valla Külade Selts, Taheva Vallavalitsus, Meelis Saaresalu, MTÜ Parmu Ökoküla, Ööbiku Ürditalu OÜ, Kaldavere OÜ, Mõniste Vallavalitsus ja Karula Vallavalitsus. Sügav kummardus ja tänu teile, sest infotrükis on just tänu teie hindamatule panusele valmis ja seda ilma sisulise ja vormilise allahindluseta!
Kotuse infovoldik on JPG- ja PDF-kujul kõigile kättesaadav meie veebilehelt. Vaata lähemalt SIIT
Veidi lähemalt ka laadalkäigust. Selleks valmistusime kuu aega Kambas olid käsitöölised ja toidutootjad, kõik meie inimesed!
Kokku panustas käsitöö- ja toiduleti täitmisele kohaliku toodanguga 10 piirkonnast pärit ettevõtjat ja aktiivset inimest. Laadal käiguga soovisime tutvustada Kotuse koostööpiirkonda ja müüa piirkonnas valminud tooteid. Hindame esimese pääsukese õnnestunuks, saime isegi väikest tulu! Oma panuse andsid laadalettide täitmiseks Taheva Sanatoorium, OÜ Maarjalepp, Pesapuu käsitöö, Niina Hekki, Ene Kaas, Hele Zilmer, Metsavenna talu, Talvi Matus, Karula Mahlad ja Ööbiku Ürditalu. Kauba müümise ja piirkonna tutvustamise võtsid laadapäevadel enda kanda Eve Lillepuu, Ene Kaas, Hele Zilmer, Inge Põder-Männiste, Raido Õis ja Rasmus Onkel. Laadamöllu südameks oli kahtlemata Ene Kaas, kelle varasemad kogemused ja suured teadmised kulusid marjaks ära.
Pilte laadamelust leiab SIIT
Paar päeva tagasi pidasime taas nõu ja kuulasime uut ning huvitavat Külli Eichenbaumi käest. Nimelt sai üksikasjalikult räägitud ja näidatud Vana-Võrumaa märgist ja selle kasutusvõimalustest. Kuna koostöövõrgustikul on peagi läbi saamas oma arenguhüppe projekt, siis ka projektiga seotud tegevust sai arutatud. Kui üks projekt on lõppemas, on mitu veel töös ja üsna mitu asja võtame ette ka päris ilma projektita!
Kotusel on nüüd igasugust vahvat atribuutikat ka. Nt päris oma tempel, millega oma toodete ja tegude ehedust kinnitada. Ja suured (lausa 2*3 m) ning imeliste fotodega plakatid ka. Just need, mida moodsamal ajal banneriteks kutsutakse. Neid saab nt laadatelgi kujundamiseks kasutada – nii püüame kindlasti edaspidi rohkem pilke ning jääme meelde. Otsige mustika- ja kukeseenemaitselist kotust erinevatelt väliüritustelt!
Eesootavad tegevused:
- Hiiumaa õppekäik – september 2017, 3 päeva;
- Osalemine Kotuse nimega ühiselt paaril laadal – 2017 aasta teine pool (nt septembri alguses Tartu Maarja laat, mõni siselaat jõulueelsel ajal);
- Teenuste disaini koolitus, koolitajaks suurepärane Sille Roomets – 2017 oktoober.
- 2017 sügis/talv on ees ootamas tööhõive ja ettevõtlikkuse programmi raames turundus- ja sotsiaalmeedia koolitus;
- Huviliste olemasolul on plaanis läbi viia ka koduköökide nõudeid tutvustav infopäev;
- Kotuse piirkonna tunnussündmuse kujundamine ja arendamine ning võimalusel ka läbiviimine – 2018 aasta esimene pool;
- Ühiselt laatadel osalemise jätkamine 2018. aastal;
- Õppekäik Sibulatee piirkonda, et uurida kollaste raamide mõju ja võimalusi ümbruskonnale – 2018 september.
Loodame, et toomingas sellel aastal ikka õitsema läheb ning suvi pakub Kotuse võrgustiku liikmetele ja sõpradele just parajal määral tööd ja puhkust!
Monika Rogenbaum, Rasmus Onkel