Põhjalill OÜ tegutseb Tsirgumäe külas Järve talus elamusturismiga. Pakume hobuvankriga matka ajaloolises Taheva mõisa pargis ja pärimuskultuuri radadel. Ööbida saab lambanahkadega sisustatud püstkojas, mis mahutab 10 inimest. Toit valmib koha peal või koostöös Hargla kogukonnaköögiga. Pakume ka ürituste ja töötubade läbiviimise kohta.

Meie lugu: 
Tänasest päevast nii poolteist aastat tagasi võtsid meid vastu Sooblase küla inimesed, muidugi tehti meile ka ekskursioon. Meile näidati Talgukeskust (mis rahvasuus on küll Parmupesa nime all), tutvusime ümbruskonna ja Parmu Ökoküla inimestega. Meid võeti kõikjal soojalt vastu, lapsed kilkasid tagatoas, ahjust tuli küpseva koduleiva lõhna ja uksest muudkui aga tuli inimesi – justkui oleksid nad värske leivalõhna peale kohale tulnud. Õhkkond oli mõnusalt kodune, inimestest sai kohe perekond, suhtlus oli vaba ja üha rohkem tundus, et see kant on meie koht ja sellest hetkest hakkab elu muutuma.

Meie unistus oli hütt metsa sees – soovid said teele saadetud ja asusimegi koos kogukonnaga meile kodu otsima. Hommikul ootas meid ees retk ökoküla seenepõllule, kus kasvasid shiitaked. Sealt aga avanes meile võimas vaade – ajalooline, varemetega talu. Kõik tundus nii maaliline: hommikuse udu sees tiik, mille kaldal vana tamm; varemed sirutumas taeva poole ja vägevad suured kivist hooned. Vaatepilt võttis suisa hingetuks, muidugi uurisime kohe, et kas ümbruskonnas kuskil midagi taolist pole saada. Jandra, kes on ökoküla asju ajanud juba aastaid, naeris ja ütles, et kohe kindlasti mitte! Olime muidugi kurvad, aga jätkasime koduotsingutega, sest kindel soov oli jääda just siiakanti. See võimas tiigiga talu jäi meie hinge – hütt metsa sees on ju tore, aga just need varemed olid meie mõlema salajane südamesoov. Plaanisime kunagi kolida Toskaanasse, et leida selliseid vägevaid varemeid ja siis ühtäkki leidsime unistuste talu õiges kohas – see oli justkui meie Itaalia unistus Eestimaa päikese all!

Öeldakse, et kui unistada suurelt, siis need unistused täituvad! Järve talu koos kõigi juurdekuuluvaga on nüüd pikemat aega meie ning plaanid on suured. Loome Järve tallu Tsirgumäe Elamusturismi Keskuse, kus hakkavad toimuma pärandkultuuri tutvustavaid üritusi, alates nahaparkimisest kuni tohutöödeni. Kohe kindlasti tegeleme ka hinge ja vaimu rikastavate üritustega, kust ei puudu kvaliteetne kohalikku päritolu toit.

Perega reisidel nii võõrsil kui ka kodumaal oleme näinud väga huvitavaid talusid ja tutvunud põnevate inimestega. Meie rännakud on viinud meid Tasmaaniast Põhja-Norrani, 12 aastat sai töötatud ka Norras – kõik need kogemused on pannud meid mõtlema ühe väga omanäolise turismitalu loomise peale. Oleme väga õnnelikud, et tegime otsuse naasta kodumaale ning hakkame nüüd rajama üht väekat toidu- ja turismitalu künklikule Vana-Võrumaale, Tsirgumäe külla, kus on pikk ajalugu ja mida ümbritseb maaliline loodus. Juba 2021. aasta suvel olete oodatud erinevatesse töötubadesse, väestavatesse hingelaagritesse, elamusretketele hobuvankriga, pärimusradadele või tule ja korralda ise koos meiega midagi hinge kosutavat!

Leia meid ka:

Kontakt:

Kõik ettevõtted
Kõik vabaühendused