Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

22. mail kell 12.00 Järve talus Tsirgumäe külas Šiitake koolitus

 

Aastal 2017 tuli Parmu Ökoküla eestvedaja Kalev Raudsepp kogukonna ette pöörase mõttega hakata kasvatama šiitake seeni, kuid suurt vaimustust see esialgu teistes ei tekitanud. Kalev tuli seenekasvatuse ideele pärast Garikase külalistemaja külastust Lätis Kurzeme südames, kus perekond on šiitake seentega aastaid tegelenud. Veel samal aastal korraldasime juba kogukonnaga õppereisi Kurzeme kanti, et kohapeal seenekasvatusega tutvuda.
2018. aastal nakatasime esimesed 1000 seenepakku. Nakatamise liini käima saamine oli alguses vaevaline, sest töövõtted tuli selgeks teha. Kui esimestel päevadel suudeti nakatada ligi 70 pakku, siis viimastel tööpäevadel kerkis tootlikkus enam kui 100 pakuni.
 
 
Nüüd oleme koos Põhjalillega korraldanud koolituse seente kasvatamise kohta. Koolitus koosneb kahest osast. Teooria ja praktiline pool. Iga osaleja saab nakatatada iseendale paku mille saab koju kaasa. Oleme loonud ka päeva lõpetuseks gurmee õhtusöögi mille põhikomponendiks on šiitake seened.
 
Hind 70€
Antud koolitusele on 15 kohta.
 
Sündmuse Facebook´st leiab SIIT
 
Kuidas Tasuda
Oma osalemissoovist tuleks anda teada e-maili teel pohjalill@gmail.com. Lisada juurde oma nimi ning kontaktandmed. Mitme osaleja puhul piisab ühest nimest. Saadame välja arve mille tasumisel oletegi broneerinud endale koha sellel vahval koolitusel.
 
Kui koolitus peaks ära jääma seoses Covid-19 või mõnel muul sarnasel põhjusel maksame raha tagasi.