Loading Sündmused
Sündmus on möödas.

22. mail kogunemisega kell 11.00 või 12.00 Looduskaitsekuu Keskkonnaameti matkad Karula rahvuspargis – 3 erinevat matka

 

Karula rahvuspargis on valida kolme pea samal ajal toimuva tasuta looduskaitsekuu Keskkonaameti matka vahel:
  • matk Kaika kandi metsikul maastikul,
  • kohalugude retk Ähijärve ääres,
  • kohalugude ning söödavate taimede retk Rebäse maastikurajal.
 
Kõik on omamoodi huvitavad! Kaasa võtta oma söök-jook ning jalga panna matkamiseks sobilikud jalanõud. Riietus vastavalt ilmale!
 
Kindlasti on vajalik eelnev kirjapanek Helen Kivisild, 525 1552, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee.
 
22. maimatk Kaika ümbruse metsikul maastikul. Matkame mööda radu ja avastame kohti, kuhu rajad ei vii. Karula rahvuspargi loodusväärtused ja nende kujunemine, kohalik kultuur ja selle ajalugu. Tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega. Koguneme kell 11.00 Kaikamäe Seltsimaja juures, tagasi hiljemalt kell 14.00. Matkajuht Paula Solvak.
 
22. mai kohalugude retk Ähijärve ääres. Matkame Ähijärve ääres kallasrajal, metsateel, vanal hobuteel ja praegustel teedel. Legendid ja lood Ähijärve jagamisest kahe mõisa vahel, Vilimiku ojja kukkunud kirikukellast, lood tõesti sündinud juhtumistest, Kaika Lainest jm. Vaatame üle naisteallika Annelätte ja meesteallika Märdelätte, ületame kunagise Poola-Rootsi piiri. Matka pikkus umbes 8 km. Koguneme kell 11.00 Karula rahvuspargi külastuskeskuse juures Ähijärvel, tagasi kell 15.00. Matkajuht Mati Urbanik.
 
22. mai kohalugude ja söödavate taimede matk Rebäse künklikul maastikurajal. Ronime kohalikule Araratile, põikame mööda muinasajal asustatud Linnamäest, Raudjärvest ning Karula kandi suurimast uhtorust. Räägime kohalugusid ja saame tuttavaks söödavate taimedega looduses. Matka pikkus 7 km. Matka lõpus on võimalus külastada põlissortidega Vanaema Aeda. Koguneme kell 12.00 Rebäsemõisa matkaraja parklas, tagasi kell 16.00. Matkajuht Tiia Morfin.
 
Sündmuse Facebook´st leiab SIIT