Taheva piirkonna noored armastavad seiklusi ja looduses viibimist. See käivitab omakorda motivatsiooni organiseerida seikluslikke matkasid. Praegusel keerulisel viirusepuhangu ajal on suurepärane võimalus viibida rohkem looduses avastades uusi paiku ja tõmmates kopsud värsket õhku täis.

20. veebruaril toimus matk Põlvamaal asuvasse Meenikunno rabasse. Ilm matkamiseks oli suurepärane- väikesed miinuskraadid, lumised väljad, rabajärved. Kokku sai läbitud sellel päeval umbes 15 kilomeetrit, mis andis mõnusa väsimustunde ja punased põsed. Pärast seda oli hea valmistada ühine õhtusöök ning kütta soojaks saun. RMK Praali metsamajake koos saunaga kandis hästi hoolt meie matkaseltskonna eest. Osalejad jäi väga rahule ning ühiselt anti lubadus, et sarnaseid matkasid tuleb tihedamini korraldada.

Märts algas suure sulaga ja see andis lootust viiendaks aastaajaks, mis tähendab Mustjõe ja Koiva jõe üleujutust. Kohalikud küll väitsid, et sellel aastal ei tõuse vee tase enneolematult kõrgeks, kuid vaatamist väärib see sellegipoolest. Tuli kiirelt tegutseda, et kokku saada huvilised, kes jõge soovivad avastama minna ning välja otsida sobiv hulk kanuusid. Viimasega tuli appi Punda talu, kes oli valmis kanuud laenutama. Kanuumatk algas Harglast ning sõit kulges mööda Mustjõge kuni Tellingumäeni välja. Üleujutatud jõel kulgedes sai kogeda nii päikest, kõva tuult kui ka taevast alla sadavaid lumepallikesi. Seekord pääses kogu seltskond õnneks kuiva nahaga, külm vesi ei ahvatlenud liigseid riske võtma. Jõgede üleujutus on kindlasti siinkandi üks põnevamaid vaatamisväärsusi, mida tuleb oma silmaga näha, et kogeda selle võimsust.

Mõlema matka juures oli suureks abiks Valgamaa Kaitseliidu Malev, kes pani õla alla meie seikluslike ideede teostamisele. Koostöös sünnivad head algatused, mis aitavad ka keerulisemad perioodid üle elada ning elu nautida. Kui välismaailm on lukus, siis kasutame noortega kohapealseid võimalusi, mida välitegevused ja loodus pakuvad.