Siseminister Hanno Pevkur kutsub üles esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgile, millega tunnustatakse ühiskonnaellu märkimisväärse panuse andnud inimesi.

„Puutume päevast päeva kokku väsimatute tegutsejatega. Märgakem üksteise pingutusi, olgu need kui tahes väikesed või suured,” ütles siseminister Hanno Pevkur. „Teeme sügisest heade kodanike märkamise aja,” lisas ta. Üheksateistkümnendat korda väljaantavate kodanikupäeva aumärkidega tunnustatakse inimesi, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. oktoober.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 21. novembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel üle siseminister Hanno Pevkur. Kaks päeva hiljem annab siseminister üle Eesti Külaliikumise Kodukant poolt väljaantavad vabatahtliku sõbra märgised, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust Eesti vabaühendustes. Taas toimub maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse vabakonna tegemisi. Peagi kuulutab kultuuriministeerium välja ka aasta kodaniku konkursi.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel, mille leiab  SIIT

Lisainfo:

kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Evelina Nõmme,

evelina.nomme@siseministeerium.ee, tel 612 5031.