12. aprillil andsid üliõpilased Marie Roosalu ja Carolina Rahkonen inglise keeles kunstitunni, millest võtsid osa 4.-9. klassi kunstihuvilised õpilased ja õpetajad 
 
Viimane kevadvaheaja eelne koolinädal algas Lüllemäel inglise keele ja kunsti lõimingutunniga kunstihuvilistele õpetajatele ja 4.-9. klassi õpilastele.
 
Akrüülmaali töötoa käigus said õpilased ülevaate vahenditest, mida akrüülmaalidega värvimisel tarvis läheb, nägid oma külalisõpetajate vanemaid ja värskeid maale, tutvusid kõige põhilisemate võtetega. Näiteks tuleb kõigepealt tuleb teha taust; kui on soov jõuda 3D vaateni, kus mõned objektid eriti esile tulevad, siis tuleks alustada kaugematest objektidest ning jätta “eespool” olevad objektid viimaseks. Kui pilt on nö 2D vaates, ei olegi tähtis, mis järjekorras maalida.
 
Kui maalimistöö on suurem ning võtab rohkem aega, siis tasub teha valmis värvide segud, mida üle maali erinevates kohtades kasutada, panna need topsikestesse ja katta õhukindlalt kaanega. Nii saab samade toonidega järgmisel päeval jätkata.

Tund toimus inglise keeles, kuid vajadusel said osalejad ka eestikeelseid selgitusi. Olulisema info tõlkis inglise keele õpetaja Külli ka kirjalikult vestlusesse.

Marie õpib Tartu ülikoolis prantsuse ja inglise keele õpetajaks ning aitab sel kevadel õpetaja Küllit meie kooli 6.-7. klassi inglise keele tundide juures.
 
Soomlanna Carolina on veetnud viimased neli aastat USAs bioloogiat, kõrvalerialana aga kunsti õppides. Hetkel on ta teinud oma õpingutes kannapöörde ning tudeerib hoopis loomaarstiteadust.
 

Uudise pani kokku Ave Kadakas.

 

Allikas: www.karula.edu.ee