Täna hommikul kella 9.30 seisuga on pühapäevaste tormikahjustuste tõttu vooluta veel 13 000 klienti. Elektrilevi prioriteet on tänase päeva jooksul tööle saada liinid, mis varustavad elektriga elutähtsaid teenuseid, koolid ja lasteaiad.

„Eesmärk on see, et kõik lapsed saaksid kindlasti homme koolidesse ja lasteaedadesse ning et lapsevanemad saaksid täna sellega arvestada,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen. „Kohtades, kus läheme täna rikkeid likvideerima, saadame klientidele ka SMS-sõnumi. Nii saavad kliendid arvestada, et suure tõenäosusega saame seal rikke täna ka kõrvaldatud“.

Elektrilevi on alates pühapäeva õhtust tegelenud rikete kõrvaldamisega ning on täna hommikuks ühenduse taastanud 52 000 tarbimiskohale.

Kõige rohkem elektrita majapidamisi on veel Põlvamaal (4870), Võrumaal (2930), Viljandimaal (2740), Valgamaal (1040) ja Tartumaal (960). Suuremale osale kodudest on võimalik ühendus taastada kuni kahe ööpäeva jooksul, kuid päris viimaste rikete lahendamine võib kesta kuni nädala lõpuni.

„Tänase päeva eesmärk on saada klientidele ja kohalikele omavalitsustele võimalikult objektiivne info erinevate rikete likvideerimise prognoosaja kohta,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen.

„Saatsime eile õhtul riketest puudutatud kohalikele omavalitsustele info meie prioriteetide nimekirjas olevate objektide kohta, mille likvideerimisega hakkasime pihta eile ja jätkame täna. Prioriteetsete objektide hulka kuuluvad erinevad ühiskondlikult tähtsad objektid nagu lasteaiad ja koolid ning ka pumplad, veepuhastid jm. Ootame kohalikelt omavalitsustelt meie info valideerimist ja täiendavat infot objektide kohta, mis peaksid saama esmajärjekorras elektrivarustuse taastatud,“ lisas Klaassen.

Elektrilevi mõistab, et elektriühenduse puudumine halvab täielikult normaalse elurütmi ja teeb kõik võimaliku, et vool esimesel võimalusel taastada.

Valga vallas on täna suletud Hargla ja Lüllemäe koolid ja lasteaiad, kuid vajadusel on vanematele tagatud lastehoiuteenus.