08.08.2019 viibisid Hargla Maanaiste Klubi liikmed ja veel teisedki Taheva kandi inimesed õppereisil Põlva- ja Võrumaal. Külastati Põlvamaal Räpina Loomemaja, Sillapää lossis asuvat koduloo- ja aianduse muuseumi, roosiaeda, parki ja Räpina Aianduskooli iluaeda. Meie ringkäigul jagasid selgitusi Loomemaja juht Leo Kütt ja muuseumi giid Toivo Lees. Loomemajas näidati kõikki töötubasid ja saime kuulda ja näha, kuidas tegevus nendes töötubades käib.

Peale lõunatamist Räpinas Puuriida pubis sõitsime Põlva lähedale Räpina Aianduskooli dendroloogia õpetaja Andres Vaasa kodutalus asuvat iluaeda külastama. Andres Vaasa jagas meile hulgaliselt teadmisi oma koduaia rajamise ja hooldamise kohta. Selles aias nägime lisaks rohkearvulisele erivärviliste puude, põõsaste ja lillede kogumile ka imelist muru, mis teeb kadedaks iga aedniku. Andres Vaasast õhkus aga tõelise iluaedniku asjatundlikkust ja töörõõmu ning temalt oli palju õppida.

 

Foto: Kaia Kikkas

 

Päeva lõpetasime Võrumaal Lasvas, kus külastasime omalaadset muuseumi. Sealsest vanast veetornist on saanud väga põnev vaatamisväärsus, kus asub ka muusikaline – klaverit meenutav trepp. Astmetele astumisel kostuski muusikat ja erinevaid hääli filmist „Siin me oleme“. Kõik õpi- ja reisihuvilised ütlesid tagasisidena, et meie õppereis oli igati asjalik ja huvitav. Toimunud õppereisi toetas Valga vald.

 


Foto: Kaia Kikkas

 

Rohkem pilte leiab siit: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1HUOjb2d98WmHgS2Gh4KhLMMG1JaWlfwz

Hargla Maanaiste Klubi eestvedaja
Lea Radsin