15. augustil peeti Harglas III kihelkonnapäeva. Üritus algas jumalateenistusega Hargla kirikus, seejärel istutati kiriku territooriumil asuvale peenrale kukerpuu põõsas ja siis suunduti ühiselt kultuurimaja juures asuvale külaplatsile. Seal tervitas kokkutulnuid Valga asevallavanem Karl Kirt ja siis võis alata kontsert, kus esinesid Lahedad Mutid Põlvamaalt Lahedalt, Hargla Maakultuurimaja šõutantsijad, Mõniste Rahvamaja Tantsumehkarid, JJ-Street Tantsukool ja Voldemar Kuslap.

Lapsi rõõmustasid sel päeval Batu OÜ oma kahe batuudiga, Võru Instituudi Mõniste Talurahvamuuseum käelise tegevuse õpitoaga, Marelle Mangus oma ponidega ning Urve Naha korraldatud sportlikud võistlused saapaviskes ja kotijooksus. Toidulaua eest kandsid hoolt Hargla kogukonna köök oma kohvikuga ja Krabi kõrts. Väiksel kogukonnalaadal pakkusid oma toodangut Ene Kaas, Astrid Värnik, Inge Põder-Männiste, Hele Zilmer ja Mäe-Silla mesila. Kihelkonnapäev lõpetati ühiste tantsudega pärimusmuusika saatel.

Suur tänu kõigile kihelkonnapäeval osalenutele ja tänusõnad ka taevataadile, kes lasi päiksel meie peale paista ning piisava soojusega hellitas.

 

Fotoalbum: