KUTSE KOOLITUSELE VALGAS – 7. JA 8.APRILL „AUTISTLIKU LAPSE MÕISTMINE JA TOETAMINE” JA „AUTISTLIKU LAPSE TUNNETE MÕISTMINE JA EMOTSIONAALSE ARENGU TOETAMINE” Teil on hea võimalus osaleda kahel koolitusel või enda valikul ühel koolitusel. 7. aprill toimub Valga linnas koolitus „Autistliku lapse mõistmine ja toetamine” ning 8. aprill koolitus „Autistliku lapse tunnete mõistmine ja emotsionaalse arengu toetamine”   Toimumiskoht: Valgamaa Puuetega Inimeste Koda, Kungla 15 Valga Toimumisaeg: 7. aprill ja 8. aprill 2016   „Autistliku lapse mõistmine ja toetamine”

Koolitusel on fookuses autistlik laps ning tema märkamine ja toetamine parimal viisil. Selgitatakse probleemolukordasid ning sekkumisvõimalusi probleemkäitumisele. Arutletakse millised on meetodid kuidas kontakteeruda, suhelda, õpetada ja arendada autistlikku last. Antakse nõu kuidas suhelda teiste laste ja vanematega autismi teemadel.

„Autistliku lapse tunnete mõistmine ja emotsionaalse arengu toetamine”

Koolitusel on fookuses autistliku lapse emotsionaalse maailma mõistmine – mis on erinevad tunded, mis nendega kaasneb ja kuidas neid väljendatakse. Selgitame emotsiooni ja käitumise seost ning põhjuseid, miks autistlik laps need nii loob. Vaatleme autistliku lapse elus olevate inimeste võimalusi lapse emotsionaalse arengu toetamisel.

Osalema on oodatud:

  • Autistliku lapse pereliikmed/lähedased;
  • Autistliku lapse tugiisikud;
  • KOVi töötajad ja teised erinevate valdkondade spetsialistid;
  • Lasteaedade ja koolide pedagoogid ja teised haridustöötajad.

  Osavõtutasu ja registreerimine:

Ühepäevase koolituse osavõtutasu on 45€ ja kahel päeval koolitusel osalemine on 65€ Registreerimiseks ja arve saamiseks saatke osaleja nimi, kontaktandmed ja maksja andmed aadressile autismikool@gmail.com. Osalemine kinnitatakse meili teel. Registreerimise tähtaeg on 04.aprill 2016 või kuni kohtade täitumiseni. Kohtade arv on piiratud!

 

Programm 7. aprill:

  • 11:00-12:30 Autism ja autismispekter, kuidas seda ära tunda? Autismile iseloomulikud häired. Kasvatamatu lapse ja autistliku lapse erinevused.
  • 12:30-12:45 Sirutuspaus
  • 12:45-14:15 Autistlik laps peres. Kuidas märgata ja parimal viisil teda toetada? Kontakti loomine ja lapse individuaalsuste kaardistamine, analüüs. Probleemolukorrad ja sekkumisvõimalused probleemkäitumisele. Erinevad meetodid, kuidas kontakteeruda, suhelda, õpetada ja arendada autistlikku last. Lapsevanema, tugiisiku, pedagoogi roll ja võimalused lapse toetamisel.
  • 14:15-14:45 Lõunapaus
  • 14:45-16:15 Koostöö autistliku lapse perega, vanematega. Tugiisik ja tema roll. Tegevuste planeerimine. Võrgustik lapse ümber. Kuidas suhelda teiste laste ja vanematega autismi teemadel. Lapsevanema isiklik toimetulek komplitseeritud olukorras. Millal ja kellelt abi küsida. Mis on minu roll ja mis mitte? Ennast säästev töötamine. Motivatsioon ja tahe töötada eriliste lastega. Juhtumite analüüsid, praktilised näited, kogemuslood. Koolituspäeva kokkuvõtted ja lõpetamine.

  Programm 8.aprill:

  • 09:30-11:00 Autistliku lapse tunnete ja nende väljenduse maailma mõistmine. Mis on mingi tunde, emotsiooni taga, mis seda põhjustab, miks me neid vahel ei mõista.
  • 11:00-11:15 Sirutuspaus
  • 11:15-12:45 Autistliku lapse empaatia olemasolu, toimimine ja mõistmine. Autistliku lapse toetamine ja arendamine – kuidas ta oma tundeid ise tundma õpiks.
  • 12:45-13:15 Lõunapaus
  • 13:15-14:45 Probleemne käitumine ja “valed tunded”, mis selle taga on, kuidas korrigeerida, kuidas toetada lapsel sotsiaalselt sobiva käitumise kujunemist. Meetodid ja juhtumianalüüsid.

  Koolitaja: Ivica Mägi on Põhja-Eesti Autismi Liidu ning Autismi ja ATH Keskuse üks loojatest ja juhataja ning kahe poja ema, kellest noorim on autistlik laps. Ivica on omandanud magistrikraadi Sotsiaalteadustes, pühendunud autismi ja ATH valdkonna uurimisele ning arendamisele. Lisaks on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides. Tegutseb selle nimel, et Eestis oleks ATH/autismispektrihäiretega lastel, peredel ja nendega töötavatel pedagoogidel, spetsialistidel igakülgne toetus ja abi olemas nii sotsiaal- kui haridussfääris. Autistlike ja ATH laste mõistmise, kaasamise ja toetamise teemadel koolitab ja nõustab Ivica autismiperesid, pedagooge, lastekaitsetöötajaid, teeb koostööd mitmete koolide, lasteaedade, omavalitsuste ja muude organisatsioonidega.