Selle aasta algus on Kotuse liikmetele olnud siginat-saginat täis.  Töös on palju põnevat. Plaanid on järgmised: asuda edendama  piirkonna tagaaia turismi, minna ühiselt välja laatadele piirkonna  käsitööd, toitu ja turismi tutvustama ning valmis saada meie  turismikaart-infovoldik.

Võrgustikuliikmed end koolitanud juba mitmel ühisõppusel.  Septembrikuu keskel ootab ees luureretk kaugele saarele, kus  hiidlased on lubanud jagada meitele omi kogemusi seoses  kogukonnaköögiga ning näpunäiteid, kuidas panna (tunnus)üritus  piirkonna jaoks tulusalt tööle.

Tagaaia turismi edendamise mõte nägi ilmavalgust Kotuse võrgustiku- ja  meeskonnatöö koolitusel veebruarikuus Lüllemäel. Ühiselt Kotuse olemust ja  suunda otsides leiti end ühtäkki sõnapaarist tagaaed ja turism. Tagaaed  tähistab siinkohal metsa, oja, küngast, järve, heinamaad ehk  meie kodupaika ehk kõike seda, mis asub sümboolselt koduaia taga ja mis on meie jaoks oma ja oluline. Need on sellised väärtused, kohad ja asjad, mida sooviksime ka teistega jagada. Eelistame kodukandi väärtusi tutvustada ise, et veenduda, et ka pärast külalisi, matkajaid, maadeavastajaid, rändureid, seiklejaid ning loodusenautlejaid,  jäävad need paigad jätkuvalt omaks ja hubaseks.  Keegi ju ei soovi, et tema aia taga jalutaksid sihitult ringi kaugema nurga inimesed, kes nagu teavad ja ei tea ka, kus nad on, kuna puudulik kaart ja poolik info on tekitanud peataoleku. Koolitusel aitas ja õpetas meid omakandi mees Marek Mekk, kes suunas ja toetas meid ka märtsikuisel meeskonnatöö õppepäeval Harglas. Õppeprogrammide vahelisel ajal sai täiendavalt kokku üks punt inimesi, kes püüdsid veelgi täpsemalt jõuda Kotuse näo ja olemuseni. Iga kortsuke, kurruke, tedretäpp ning sünnimärk peab saama õigesse kohta. Meeskonnatöö tulemusena said paika märksõnad, mis annavad edasi Kotuse piirkonna imelisi paiku ja emotsioone. Internetiküsitlus tõi sellele tagasisidet ligi sajalt vastajalt, mis omakorda kujundas järgmise pingerea:

Küsitlus-page-001Kotuse turismikaart-infovoldik saab ehitud just selliste kirjeldustega. (Poolikuks on jäänud järgmised fraasid: imelised männimetsad, privaatsed metsajärved, õnnelikud lambad ja priid veised, avastamata metsarajad, ootamatud kohtumised metsaasukatega, majesteetlikud orhideed ja mälestusi täis ristipuud)

Suurepärane uudis on see, et kaua ja kaunilt tehtud piirkondlik turismikaart-infovoldik on peagi valmis. Aega selleks on kulunud oodatust kordades kauem, aga usutavasti on tulemus seda igati väärt. Paari nädala pärast on teos leitav veebist ja kättesaadav paberil. Trükist tuleb välja 1000 tk (700 meie kaunis emakeeles ja 300 inglise keeles) ja seda levitatakse nii piirkondade turismiasutustes, ümbruskonna infopunktides, kui ka näiteks laatadel, messidel. Lisaks ilusatele ja värvilistele piltidele leiab kaardiosalt pea 100 erinevat külastamist väärt punkti, milleks on näiteks turismiasutused, majutuskohad, telkimisalad, vaatamisväärsused, kultuuri- ja õppeasutused. Kotuse kodulehelt http://www.kotus.ee/kulalisele/kaart/ saad kõigest täpsemalt teada!

Kotuse piirkond läheb ühiselt välja laatadele!

piirilaat17

Kavva on võetud osalemine 29. aprillil hüva söögi laadal Rakveres ja 6.  ning 7. mail  heategevuslikul piirilaadal Valgas ja Valkas. Kõik Karula,  Taheva, Mõniste ja  Ähijärve piirkonna käsitöölised ja  toiduvalmistajad, olete oodatud 10.  aprillil kell 18.00  Lüllemäele kultuurimajja kokkusaamisele! Peame plaani,  kuidas  laadal käimine meil kõige paremini õnnestuda võiks. Küsimuste ja  ettepanekute  korral võta ühendust Ene Kaasiga (ene.kaas@gamil.com või  5330 1511)  või Rasmus Onkeliga (rasmus.onkel@gmail.com; 5626 4816).

Olulisemad Kotusega seotud kuupäevad:

  • 10. aprill kell 18.00 Lüllemäe kultuurimajas laadateemaline  kokkusaamine  kõigi huvilistega (käsitöö ja toit).
  • 29. aprill Rakveres osalemine Rakveres hüva söögi laadal
  • 6. ja 7. mai osalemine 15. heategevuslikul piirilaadal Valgas ja Valkas.
  • 15. mai kell 18.00 suur Kotuse piirkonna kokkusaamine Hargla  Maakultuurimajas, kuhu on oodatud kõik piirkonna ettevõtjad, vabaühendused,  aktiivsed inimesed ja huvilised.

Kotuse koostöövõrgustik koondab enda alla ettevõtjad, vabaühendused ja  kogukonnaaktiivi Lõuna-Eestist Taheva ja Karula piirkonnast Valgamaalt ning  Mõniste ja Antsla Ähijärve piirkonnast Võrumaalt. Koostöövõrgustik tegutseb nii  külaliste kui kohalike huvides. Kodulehelt www.kotus.ee  leiab infot piirkonna  külastuspakettide, vaatamisväärsuste, telkimis- ja matkamisvõimaluste kohta, samuti on seal kajastatud piirkonna uudised, sündmused ja koostöövõrgustiku liikmete andmed.

Aprill toob uue ülevaate Kotuse piirkonna ja liikmete saavutustest ning sammudest.

Püsi ikka Kotuse lainel!