Valga valla aasta ema tiitliga tunnustatakse pereema, kes on pühendunud ja hea ema ühele või enam lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta ema aunimetus omistatakse ühele emale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke emasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 24. aprill.

Kirjalikud taotlused „Valga valla aasta ema” konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga@valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga.

Kirjaliku taotluse leiad: https://www.valga.ee/tunnustamine

Aunimetus Valga valla aasta ema tiitel antakse üle 6. mail kell 19 algaval emadepäeva kontserdil Tsirguliina rahvamajas.

Fotol: Valga valla aasta ema 2021 Jane Zuppur koos tütrega; pildi autor Arvo Meeks

 

Allikas: www.valga.ee