Lüllemäe Põhikooli kolmas klass osales sel õppeaastal Hullu Teadlase uurimustööde konverentsil “Säästa särtsu!”. Konverents on mõeldud kõigile Eesti koolide 1.3. klassi õpilastele ja seekord keskenduti elektrile. Täpsemalt saab uurida Tartu Ülikooli muuseumi veebilehelt.

Projektõppe käigus said õpilased teada, kust saab elektrienergia alguse, kuidas jõuab elekter tarbijani ning lõpuks uurisid lapsed, kas kodus on võimalik elektrit säästa. Selleks mõõtsid nad kodus kasutatud elektrienergia hulka tavapärase tarbimise ja hiljem säästva tarbimise juures. Ühiselt koostati uurimustöö, mis saadeti Hullule Teadlasele.

Üle Eesti osales konkursil kokku 17 gruppi. Meid kõiki paluti osa võtma teaduskonverentsi finaalüritusest, mille tarvis sooviti kõigilt osalejatelt 5-minutilist videot, kus õpilased selgitavad, mida nad uurisid ning mida töö käigus õpiti. Lüllemäe Põhikooli õpilastele tuli appi kooli meediaring koos juhendaja õpetaja Avega. Ühistööna valmis kevadiselt lõbus ja õpetlik video.

Ka filmimisprotsess oli seotud teadusega. Näiteks kasutati meediaringis esimest korda uut juhtmevaba mikrofonisüsteemi. Kuidas muidu see tööle saadi, kui mitte patareidega ja läbi vooluringi töö?

Hullu Teadlase uurimistööde konkursile laekunud töid hindas teadlastest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii. Lüllemäe Põhikooli 3. klassi õpilased said kolmandate klasside arvestuses II koha. Kogu Hullu Teadlase finaalüritus on nähtav Hullu Teadlase YouTube kanalil.

Aitäh Teile 3. klassi õpilaste vanemad, õpetaja Sirle, õpetaja Ave ja Rasmus Erik!

 

Õpetaja Tarje Roosik

3. klassi klassijuhataja

 

Alllikas: www.karula.edu.ee