SA Valgamaa Arenguagentuur kutsub ka tänavu, 2021. aasta kevadel kõiki õpilasi, lapsevanemaid, õpetajaid, koolijuhte ja omavalitsusi märkama meie maakonna parimaid haridustöötajaid.
Haridus- ja Teadusministeerium avaldas on avaldanud pressiteate, milles kutsutakse üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Sama üleskutse raames esitatud kandidaatide seast valitakse ka tänavu välja Valgamaa aasta õpetaja.
 
Ministeeriumi pressiteates seisab: „Et üksteise tervist hoida, oleme saanud tavapärasest vähem koos olla, seetõttu on ehk nii mõnedki head ja tunnustavad sõnad jäänud ütlemata. Kutsume kõiki, kes on märganud õpetajate ja teiste haridustöötajate suurepärast tööd, neid inimesi konkursil esitama!”
 
Vabariigi Valitsus määrab silmapaistvate tööalaste saavutuste eest haridustöötajatele sel aastal neljandat korda kümme riiklikku aastapreemiat ning kuni kolm elutööpreemiat. Riiklikud aastapreemiad suurusega 10 000 eurot ja elutööpreemiad suurusega 65 000 eurot antakse üle iga-sügisesel aasta õpetaja galal. Alates 2020. aastast pälvivad rahalise preemia suurusega 3000 eurot ka riiklike aastapreemiate kategooriate nominendid. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate.
 
Aasta õpetaja gala toimub 2. oktoobril Ugala teatris. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit. Sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon.
Haridustöötajate kandidaatide esitamine kestab 8. märtsist kuni 18. aprillini ning oodatakse aktiivset kandidaatide esitamist kõikides kategooriates.
 
Valgamaa kandidaadid palutakse esitada üleriigilises keskkonnas https://www.hm.ee/et/gala. Valgamaa komisjon teeb oma valikud mai lõpus.
 
Valgamaa aasta õpetaja tunnustusüritus toimub oktoobri alguses, seekord võõrustab sündmust Valga vald. Juba kolmandata korda korraldatakse sündmus koostöös Eesti Täiskasvanud Koolitajate Assotsiatsiooni ANDRASe maakondliku võrgustikuga ning sündmusel tunnustatakse ka maakaonna täiskasvanuhariduse valdkonna parimaid.
Eelmisel aastal pälvis Valgamaa aasta õpetaja tiitli Tõrva Gümnaasiumi õpetaja Marge Kaiv.
 
Aasta kool 2021 konkursi korraldusliku info kohta saab lugeda siit https://www.harno.ee/aastakool NB! Märtsi lõpuni toimuva distantsõppe tõttu kuulutatakse aasta kool 2021 tiitlile kandideerimise avatuks siis, kui koolimajad on taas kõikidele õpilastele õppetööks avatud.
 
Fotol: Valga valla aasta õppeasutuse juht 2020 Jana Tiits ja Eesti aasta põhikooli õpetaja 2020 Cathlen Haugas.
Foto: A.Kikkas
 
Allikas: www.valga.ee