Rahvusvahelise projekti PERICLES käigus on valminud üle-Euroopaline kaardistamisportaal „Kaardista oma pärandit“ (Map Your Heritage), kuhu kõik huvilised saavad talletada endale olulise vaimse kultuuripärandiga seotud kohti. Kõikide septembrikuus kaardistajate vahel loositakse välja auhindu.

„Kuna tegu on rahvusvahelise portaaliga, on see hea võimalus oma kodukohta ja sellega seonduva pärandi üle-Euroopaliseks tutvustamiseks nii kohalikele inimestele kui ka turismiettevõtetele, haridusasutustele ja muuseumidele,“ ütles Muinsuskaitseameti allveearheoloogia nõunik Krista Karro.

Portaali on oodatud mitte ainult minevikuga seotud kohad, vaid ka tänapäevased või päris hiljutised kultuuri praktiseerimise paigad. PERICLESe projekt keskenduspeamiselt Liivi lahe saartele ja rannikule, kuid kaardistada võib ka mujal Eestis asuvaid kohti.

6.-30. septembrini tehtud sissekannete tegijate vahel loositakse välja iPad 10.2, lisaks paneb Muinsuskaitseamet omalt poolt auhinnaks välja erinevate Eesti muuseumide vabapääsmeid. Mäng toimub paralleelselt Eestis, Ühendkuningriigis, Hollandis ja Taanis.

Osalemiseks tuleb alustada konto loomisest portaalis „Kaardista oma pärandit“  Kui konto on loodud, saab hakata sisestama kohti koos kirjelduste, piltide, video- ja helifailidega. Portaal toimib sarnaselt erinevate GIS-programmidega (nt ArcGIS), kus saab luua kirjeid ning siduda nendega kirjeldusi ja pilte. Kui pärandipaik on portaali loodud, siis tuleb minna auhinnakampaania kodulehele ja registreeruda auhinnaloosis. Kasutada tuleb sama e-posti aadressi, millega loodi portaali konto.

Kirjeid saab portaali lisada ka pärast auhinnakampaania lõppu ja portaali kasutamine on kõikidele huvilistele tasuta.

Reeglitega saab lähemalt tutvuda siin https://www.pericles-heritage.eu/auhinnakampaania/

Portaal asub aadressil https://mapyourheritage.eu/et/

 

Lisainfo

Krista Karro
allveearheoloogia nõunik
53959042
krista.karro@muinsuskaitseamet.ee
 
 
Allikaswww.muinsuskaitseamet.ee