7. kuni 13. novembrini toimus kuues üle-Eestiline noorsootöö nädala, mis sel aastal kandis pealkirja „Lugude kõla“. Noorsootöö nädala eesmärgiks oli tõmmata tähelepanu noorsootöö väärtusele ja mõjule läbi edulugude, samuti suurendada avalikkuse teadlikkust noorsootööst ja noorsootöötaja ametist. Taheva valla Avatud Noortekeskus tähistas sündmust kolme erineva üritusega: Suur Klassiõhtu, osalemine Eesti Jalgpalli Liidu projektis „Jalgpall kooli“ ning kokkamisõhtuga „Kultuur Purki“ programmi raames.

Noorsootöö nädala tähistamist alustati 8. novembril Mõniste, Karula ja Taheva valla ühise Suure Klassiõhtuga Lüllemäel, kus said kokku enam kui 40 kolme valla 7.-12. aastast noort, kes pidasid maha Karula valla Avatud Noortekeskuse eestvedamisel ühe suure ja lõbusa klassiõhtu. Arvult juba kolmas Suur Klassiõhtu algas sel korral kinoga, kus noored said osa „Sipelgapoiss 3“ seiklustest. Pärast filmi lõppemist oli järg käes ühel oodatumal sündmusel, kodust kaasavõetud hea ja parema söömisel. Enne söömist kattis iga noortekeskus endale laua ning kui viimased olid serveerimised ja katmisprotseduurid lõpetanud, asuti ühiselt nosima. Et maiustuste kaudu saadud energiat rakendada, ootasid noori ees erinevad tegevused ja mängud ning õhtu lõpus sai viimaseid jõuraase kulutada väikesel diskol. Kuna sel aastal sai Suurte Klassiõhtute ring täis, iga vald on korraldanud ühe klassiõhtu, siis järgmisel aastal võõrustab taas kolme valla 7.-12. aastaseid noori Taheva valla Avatud Noortekeskus.

9. novembril külastas Hargla Kooli Eesti Jalgpalli Liit, kes viis projekti „Jalgpall kooli“ raames läbi kõigile Hargla Kooli õpilastele ja kehalise kasvatuse õpetajale jalgpalli temaatilise tunni, kus nii poisid kui tüdrukud, said läbi lõbusate harjutuste arendada oma jalgpallialaseid oskuseid. Pärast kahe tunni läbiviimist kingiti koolile 10 saalijalgpalli, pallikott ja torbikud, mille abil saab õpetaja kehalise kasvatuse tunde veel rohkem põnevamaks muuta. Suur tänu toredatele ja lastesõbralikele läbiviijatele Eesti Jalgpalli Liidust – Timole ja Sanderile!

Rohkem pilte üritusest leiab  SIIT

Noorsootöö nädal lõpetati „kultuuri purki panemisega“. 10. novembril toimus Hargla Kooli käsitöö- ja kokandusklassis programmi „Kultuur Purki“ raames kokkamisõhtu. Sündmuse ideeks oli tutvuda teiste kultuuridega maitsete kaudu. Taheva valla noored said maitsta killukest Lõuna-Inglismaa köögist meil viibiva välisvabatahtliku Ella juhendamisel. Koos valmistati kaks rooga, üks soolane ja teine magus, mida inglise kombel oli väga hea süüa tee kõrvale. Soolaseks roaks oli Cornwall´i pasties ehk Cornwalli pirukas. Esmalt valmistati jahust, munast, võist ja soolast taigen. Pirukas täideti veiselihatükikeste, hakitud sibula, kartuli ja kaalikaga. Magustoiduks tehti scone´sid, mis olemuselt meenutasid magusaid väikseid saiasid. Meil valmistatud scone põhikomponentideks oli või, suhkur, jahu, küpsetuspulber ja piim, millest tehti taigen ning valmis sõtkutud pätsist vormiti kätega kanamuna suurused saiakesed, mida küpsetati ahjus 180 kraadi juures umbes 15 minuti, seni kuni pätsikesed said kuldpruuni välimuse. Soojad saiakesed lõigati enne söömist pooleks ning söödi inglise tee kõrvale maasikamoosi ja tiheda-tugeva vahukoorega.

“Kultuur purki” on SA Archimedese Noorteagentuuri Väärtuskampaania sündmus, mida rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. “Kultuur purki” kuulub Noorsootöö nädala programmi, mida korraldab Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus.

kultuur-purki-logod

Vaata pilte „Kultuur Purki“ kokkamisest SIIT

´

Suur tänu kõigile aktiivsetele noortele, kes üritustel kaasa lõid ning õpetajatele, kelle abil erinevad sündmused teoks said!

Rasmus Onkel