Valga Vallavalitsus kutsub üles märkama kõiki tublisid isasid ning esitama kandidaate Valga valla aasta isa tiitlile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 26. oktoober.

“Valga vallal on peagi täitumas kolm aastat, kolmandat korda anname välja ka Valga valla aasta isa tiitlit. Aunimetuse pälvib küll üks tubli isa, kuid meie soov on märgata kõiki häid ja hoolivaid isasid, kes on oma lastele eeskujuks ja innustuseks, kes väärtustavad perekonda ja kellel on oma laste jaoks alati aega,” sõnas Valga vallavanem Ester Karuse. 

Aasta isa konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed. Aasta isa aunimetus omistatakse ühele isale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke isasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta. „Meile saadetud iseloomustused peaksid olema põhjalikud, millega on võimalusel kaasas erinevad fotod ning laste ja sõprade iseloomustused nominendi kohta. Kandidaadist parema ülevaate saamiseks on komisjonil rõõm lugeda just üksikasjalikumat iseloomustust,” täpsustas vallavanem.

Kirjalikud taotlused Valga valla aasta isa konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga@valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga 26. oktoobriks 2020. Taotluse võib tuua isiklikult ka Valga vallavalitsusse.

Aunimetus Valga valla aasta isa antakse välja kolmandat korda. Eelnevalt on austusväärse tiitli pälvinud kolme lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa Ruudi Leht, kelle esitasid nominendiks tema tütred ja tütretütred ning kahe lapse isa ja kolme lapse vanaisa Kalev Helemets, kelle esitasid nominendiks tema lapsed ja lapselapsed.

Aunimetus antakse üle 6. novembril kell 19 Tsirguliina Rahvamajas, kus toimub pidulik Valga valla isadepäeva kontsert-aktus.

Valga valla aasta isa statuut!

Aasta isa esitamise blankett!

 

Allikas: www.valga.ee