Valga Vallavalitsuses algab kodanike vastuvõtt esmaspäevast, 18. maist. Siiski palume olla hoolivad enda ja teiste tervise suhtes ja võimalikult paljud toimingud teha telefoni või e-posti teel. Dokumente saab edastada ka postkasti vahendusel. Samuti palume võimalusel vastuvõtuaeg eelnevalt kokku leppida, et vältida olukorda, kus koridorides on koos palju inimesi.
 
Ametlikult lõpeb eriolukord 17. mail ja juba alanud piirangute järk-järguline leevenemine jätkub lähiajal.
Alates 7. maist on avatud olnud valla territooriumil paiknevad avalikuks kasutuseks mõeldud spordi-ja mänguväljakud. 11. maist avati ka kaubanduskeskustes paiknevad kauplused ja toitlustusasutused.
 
Muuseumid on lubatud avada. Valga Muuseum on juba uksed avanud ja jätkuvalt saab külastada nii vahakujude näitust kui ka muid väljapankuid. SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon avatakse 18. mail. Alates 18. maist on avatud ka Valga valla raamatukogud, kuni selle ajani on võimalik kontaktivaba laenutus.
 
18. maist avavad uksed kõik Valga valla lasteaiad. Lapse lasteaeda toomise soovist tuleb teada anda oma lasteaiale hiljemalt neljapäevaks 14. maiks kella 12ks. Valla koolides jätkub distantsõpe kuni õppeaasta lõpuni, siiski kutsutakse kooli õppetöös tuge vajavad õpilased ja lõpuklasside õpilased. Täpsemat infot korralduse kohta saab õppeasutusest.
 
Samuti võib alates 18. maist avada spordiklubid ning korraldada treeninguid siseruumides, loomulikult tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu ning pidada kinni 2+2 reeglist. Rühmatreeningutel võib korraga osaleda kuni kümme inimest. Sama kuupäeva seisuga võib välitingimustes korraldada spordivõistlusi, kus osaleb kuni 100 inimest.
 
Alates 18. maist võib küll avada ujulad sporditreeninguteks, kuid Valga Põhikooli ujula jääb suletuks sügiseni. Praeguse info kohaselt jäävad veel suletuks spaad ja saunad.
 
Viirus ei ole veel taandunud, seega palume kõigi huvides olla jätkuvalt ettevaatlikud. Palume hoida piisavat distantsi ja kasutada desinfitseerimisvahendit. Kui tunned end haigena, palun püsi kodus ja võta ühendust oma perearstiga.
 
Püsime terved!
 
Allikas: www.valga.ee