12. aprillil toimus Hargla Maakultuurimajas Taheva valla mälumängusarja viies etapp, mis oli ka ühtlasi hooaja viimaseks.

Alates 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta aprillini leidis aset viis etappi. Igal etapil loositi võistkonnad kohapeal lähtudes põhimõttest, et igas võistkonnas on 3-4 liiget ning et vähemalt üks liige peab olema noorem kui 18. Hooaja parimad selgitati välja järgnevalt: iga võistleja sai endale selle võistkonna punktid, kuhu ta kuulus. Läbi viie etapi koguti enda nime taha nõnda punkte, olles liikmeks viies erinevas võistkonnas. Üldarvestuses läksid arvesse iga osaleja kolme parima etapi punktid, mis liideti kokku ja tekitati kaks pingerida, üks noorte arvestuses ja üks ässade arvestuses (mälumängurid, kel vanust 18 ja rohkem).

Hooaja lõppedes autasustati medalite ja diplomiga kuut parimat noort ja kuut parimat ässa. Esikoha meeskonna moodustasid ja kuldmedalid said kaela noorte pingerea kaks parimat ja ässade pingerea kaks parimat. Teise koha meeskonna moodustasid noorte arvestuse kolmas ja neljas ning ässade arvestuse kolmas ja neljas ning kolmanda koha meeskonna noorte arvestuse viies ja kuues ning ässade viies ja kuues.

Kui sõnas võis tunduda süsteemi keeruline, siis ehk aitavad all olevad tabelid paremini süsteemist aru saada 🙂 . Välja on toodud mõlema arvestuse kuus paremat, kes moodustasid esikolmiku meeskonnad. Selline süsteem sai loodud, et tekitada rohkem põnevust ning viia laua taga kokku rohkem selliseid inimesi, kes igapäevaselt tihti kokku ei puutu.

Mälumängu top 3 2016-2017-page-002

Selgituseks: Rohelisega on nende etappide punktid, mis läksid üldarvestusse ning valgel taustal “s” tähega on need punktid, mis arvestusse ei läinud. “s” täht on numbrite taga, et exceli valem ei arvestaks neid lahtreid koondtulemusse.

´

2016/2017 hooaja Taheva valla mälumängusarja esikolmik:

I koha meeskond: Joosep Hiob, Enar Leini, Imbi Rattasepp, Urve Naha

II koha meeskond: Rain Leini, Piia Ruotsi, Monika Rognebaum, Evi Oherjus

III koha meeskond: Rainer Truks, Ken Tristan Lüüs, Kertu Teemägi, Erle Sarv.

´

Viimase etapi parimaks osutus võistkond Kalev 53,5p (Janno, Enar, Monika, Viktor ja Evi), teise koha saavutas võistkond Kaseke 47p (Berly, Rain, Siiri, Urve ja Erle) ja kolmanda koha saavutas võistkond Ei tea 46p (Jan, Tormi, Aare ja Kertu).

Igal etapil oli seitse temaatilist vooru. Iga voor koosnes viiest küsimusest, kus õige vastus andi 2p. Kokku oli võimalik igal etapil teenida maksimaalselt 70p.

Viiel etapil osales kokku 39 erinevat mälumängurit, kellest 19 olid noored ja 21 ässad. Suur tänu kõigile osalejatele: Joosep, Enar, Rain, Piia Rainer, Ken Tristan, Igor, Tormi, Airo, Berly, Jan, Kris, Janno, Ivor, Siiri, Danil, Kadri, Helena, Imbi, Urve, Monika, Evi, Kertu, Erle, Hele, Ene, Aare, Juta, Jaan, Kairi, Andres, Viktor, Meelis, Janek, Sirle, Andres, Toomas, Varje ja Külli.

´

Pilte viimasest etapist ja üldarvestuse autasustamisest leiab

´

Uus hooaeg saab algus taas oktoobrist! Seniks nautige kevadet ja suve ning koguge põnevaid teadmisi!