21. aprillil tähistati Taheva vallas jüripäeva ja südamekuud ühise rahvaspordiüritusega, kus 8 kilomeetrist distantsi läbisid nii kõndijad, jooksjad, kui ka neljakäpalised. Uue rajarekordi ning üldvõidu saavutas Janno Matto, kellel vanust alles 12 aastat.

Kui võistluspäeva hommikut kaunistas valge paari sentimeetrine lumevaip, siis õhtuseks stardiajaks näitas termomeeter +11, lumest polnud alles grammigi ning päeval tugevaid iile näidanud tuul oli oma asjad pakkinud ja enda tööpäeva lõpetatuks lugenud. Esimesena asusid stardijoonele kell 19.30 üksteist vaprat kõndijat, kellest üks läbis raja nelja käpa abil. Kell 20.00 rivistusid üles jooksjad, kel oli võimalik rada läbida nii ajapeale joostes ehk võisteldes, kui ka pingevabalt sörkides ja ilusat õhtut nautides. Võistlus toimus kolmes arvestuses: naiste ja meeste üldarvestus ning kuni 12. aastaste noorte arvestus. Juhul kui mõni kuni 12. aastaste arvestuse noor saavutas oma ajaga esikolmiku koha üldarvestuses, siis autasustati teda vastavalt kas naiste või meeste seas. Kokku käis rajal 36 tervisesportlast ning lisaks ligi paarkümmend kaasaelajat ja korraldajat.

Rada kulges Hargla Maakultuurimaja juurest endise Taheva metskonna kontorini, sealt edasi Taheva Sanatooriumi suunas ning nn “Lea kivi” juurest võeti suund tagasi Hargla Maakultuurimaja juurde. Jooksjaid turvasid ja abistasid ristmikutel ja pöördekohtades abilised, liidrit saatis ees saateauto ning jooksjaterivi lõppu saatis buss, kuhu soovikorral said pärast liiga kiiret algusspurti mitte ajapeale jooksjad momendiks jõudu koguma minna. Lisaks asus poole maa peal nn joogipunkt, kus sai oma janu kustutada vastavalt soovile kas vee või teega. Pärast raja läbimist ootas kõikki kultuurimajas soe tee, puuviljad ja küpsised ning parimate autasustamine ja kõigi osalejate vahel loosiauhindade välja loosimine.

Suur-suur aitäh kõigile osalejatele ja abilistele, tänu kellele sai jüripäeva tervisespordisündmus teoks: Valgamaa Tervisenõukogu, Taheva vald, bussijuht Urmas, Piia Somelar, Juta Kond, Rena Hiob, Edda Hekki, Anatoli Hekki, Lea Radsin ja Külli Mannas.

Pilte sündmusest leiab SIIT

Aprillis tähistatakse taas üle Eesti südamekuud. Et tegu on kunagisest südamenädalast välja kasvanud sündmusega, siis saab ütelda, et seekord on südametervis tähelepanu keskpunktis juba 24. aastat. Terve aprillikuu jooksul toimub üle Eesti palju erinevaid liikumisüritusi. Hetkel toimub teadaolevalt üle 360 ürituse. Vaata, mis toimub Sinu maakonnas ja leia endalegi sobiv SIIT

 TAI_sydamekuu_logo_v02Valgamaa Tervisenõukogu logo-page-002   Tulemused: Jüriöö jooks aegade tabelid-page-001 Jüriöö jooks TOP12-page-001