Täna, 8. juulil algas neljas maakondlik Tankla õpilasmalev, kus osalevad 100 noort vanuses 13-19. Lisaks üheksale paiksele rühmale on malevas esmakordselt ka kolm mobiilset töörühma, keda saab veel endale järgneva kahe nädala jooksul appi kutsuda!

Noortele pakuvad väga erinevat laadi tööd üle 12 tööandja. Näiteks Kaagjärve mõisa ümbrusesse hakatakse malevlaste abiga rajama roosiparki ning Taheva sanatooriumi rühmal on võimalus mõnel päeval viia hoolealused välja loodust nautima ja aidata nendega läbi viia huvitegevusi. Muidugi saavad noored abistada ka erinevate heakorratöödega pea kõigis rühmades.

„Tankla Õpilasmalev on teinud tööandjate jaoks töökäte kasutamise mugavamaks – sõlmime noortega lepingud, registreerime töötamise maksuametis ning tööandjal ei jää muud üle, kui maksta arve alusel Tanklale töötasud, mille meie omakorda maksame noortele,“ ütles Tankla õpilasmaleva üks korraldajatest Maarja Mägi.

Malevarühmad erinevad üksteisest lisaks tööülesannetele ka üldise keskkonna mõttes. Talu elu-olu näevad enim Purde talu, MTÜ Iiahi ja Korijärve malevarühmad. Üks rühm asub ka väljaspool Valgamaa piire – Alakonnu rühma noored pakuvad töökäsi kohalikus talus, elades sealjuures tõenäoliselt kõige luksuslikumat elu Kaika seltsimajas. Tõrva ja Valga rühmal on võimalus elada lausa kaks nädalat noortekeskustes.

Esmakordselt on malevas kolm mobiilset rühma, kes ööbivad Kaagjärvel, Purde ja Carmas, kuid käivad vastavalt vajadusele mujale lähiümbruses tööandjate juurde abikäsi pakkumas. Näiteks järgmise nädala algul minnakse Sangaste Safarile appi reklaampilte tegema, millest hiljem luuakse sotsiaalmeediasse postitusi. Seoses mobiilsete töörühmadega ootame aga veel tööpakkumisi noortele Valga piirkonnast. Kui Sul või Sinu tuttaval on üheks kuni mitmeks päevaks vaja viit virka abikätt, siis anna maleva korraldajatele teada (kontakt artikli lõpus)!

Maleva ülesehitus on traditsiooniline ehk tehakse viis päeva tööd, siis lõbutsetakse kaks päeva kokkutulekul ning lõpuks on veel viis tööpäeva. „Tankla õpilasmaleva teeb eriliseks see, et esimesel nädalal tehakse lisaks töötamisele rühma ühendavaid tegevusi, mis on kokkutulekuks vajalikud. Teisel nädalal saavad noored nautida tekkinud „meie-tunnet“ ning tehakse külaskäike teistesse malevarühmadesse,“ rääkis maleva teine korraldaja Marek Mekk. Iga noore kohta on ka 20€ n-ö seiklusraha, mida on varasemalt kulutatud vastavalt iga rühma soovile näiteks kanuumatkale, seikluspargile, kardisõidule, põgenemistoale, vibulaskmisele või isegi parvesauna külastamisele Suurel-Emajõel.

Tankla Õpilasmaleva tegevused on toetatud EAFRD, MAK 2014-2020 Leader meetme ja Valgamaa Partnerluskogu poolt. Malevlaste grillile paneb lihapoolise Maks ja Moorits (Atria Eesti AS), hommikupudru toob lauale Helen (Sangaste Linnas AS) ning pannkoogitaigna munade eest hoolitseb Linnu Talu OÜ.

Pakud tööd?

Kui Sul on pakkuda viiele noorele Valga lähedal tööd üheks kuni mitmeks päevaks, siis kirjuta marek@tankla.net või helista numbril 523 7793!