Seoses Mõniste kandi juubeliaastaga kutsume Sind üles kirja panema mälestusi Mõniste kooliajast. Mälestused kogume, talletame ja jagame. Meie pikaaegse endise ajalooõpetaja Aili Paeglise eestvõttel on koostamisel kogumik Mõniste hariduselu ajaloost. Kogumikus on oluline osa mälestustel. Alates 1991. aastast on aga mälestusi kirja pandud napivõitu. Seepärast palumegi abi.
 
Mälestused võib kirja panna vabas vormis, trükkida arvutis või kirjutada käsitsi. Muidugi oleks tore, kui mälestusi pandaks kirja kogu kooliajast, kuid abiks on iga mälestuskild – olgu selleks mõni vahva seik, eriliselt meelde jäänud koolipäev või koolikaaslastega, õpetajatega seotu.
 
Juurde palume kirjutada oma nime. Palume ka märkida, kui olete nime muutnud. Samuti oleks huvitav vilistlaste puhul teada, kuidas olete praegu kodukohaga seotud, milline amet on eluks õpitud ja millega tegelete praegu. Ka selle info võiks lisada.
 
Mälestused palume toimetada koolimajja või Aili Paeglisele e-posti aadressile: aili.paeglis@gmail.com hiljemalt käesoleva aasta lõpuks.
 
Palun anna oma panus, et saaksime kokku kogumiku, mida on põnev lugeda.
 
Maarika Niidumaa
Aili Paeglis