Kutsume kõiki, kes on külastanud aastate jooksul Mõniste Päkapikumaad, saatma meile oma meenutusi ja pilte külastustest, sest koostame Päkapikumaa juubeliaasta täitumise puhul fotode ja lugude näituse läbi veerandsaja.

Info edastamiseks saate kasutada endale sobivaid viise. Tulles ise Mõniste Talurahvamuuseumisse kohtale, on teile muuseumi külastus koos giidiga tasuta. Fotost saame teha ka kohapeal koopia ja loo võime teie meenutuse põhjal ise kirja panna. Ümbrikuposti kasutades tuleks see adresseerida Võrumaale Rõuge Valda Kuutsi külla, indeks 66018. Meili saatmiseks on aadress airi.ryytli@wi.ee. ja muuseumi Facebooki lehele võite ka ise postitusi teha. Juhul, kui te ei soovi loo või foto avalikustamist ja saadate meile info vaid arhveerimise eesmärgil, siis palun lisage see info juurde.

Oleme väga tänulikud teie meenutuste ja pildimaterjali eest! Erilisemate fotode ja lugude saatjad saavad tänatud ja kõik külastajate poolt märgatud! Külastajateks saate olla ise, koos pere, sõprusringkonna, klassi või lasteaiarühmaga.

Traditsioonilised jõulutunnid toimuvad kogu detsembri kuu jooksul ja aegade broneerimine on juba alanud. Haiguste perioodil on eriti aktuaalne teema viibida võimalikult palju värskes õhus. Seda teeme ka meie talumuuseumis, kus enamus tegevusi toimubki õues ja erinevates ruumides viibime vaid põgusalt.

Koos meiega on hea võimalus rännata läbi erinevate ajastute ja kogeda, mil viisil on eestlased jõule tähistanud. Esimene ajahüpe on 150 aastat tagasi ja madalas rehetares teeme jõulueelsed ettevalmistused kraamides ruumid ja kaunistades need ajastule vastavalt, et külla saaks tulla jõulusokk. Tagurpidi kasukas vanaga kohtumiseks liigume peamajja esimese Eesti Vabariigi aega. Järgneb nõukogude aegne nääripüha ning kaasajale omased jõulud koos jõuluvana ja kommipakiga õues lõkke ääres. Kehakinnituseks sööme piparkooke ja joome teed, sest toimekalt tegutsedes lendab kolm tundi kiiresti. Kaasa võtmiseks saab iga laps meisterdada endale looduslikest vahenditest meene.

Gruppide külastuse ettetellimine telefonil 580 466 92 või meili teel airi.ryytli@wi.ee. Üksikkülastajad ja pered on oodatud laupäeval 18. detsembril, mil alustame tegevustega kell 11.00 ja 14.00. Oma tulekust palume võimalusel meile eelnevalt teada anda. Toredate kohtumisteni muuseumis!:)

 

Airi Rüütli

Mõniste Talurahvamuuseumi juhataja