24.05.2020 oli kogu Naiskodukaitsele ja eriti Valga ringkonnale tähtis päev. Nimelt taasasutati ilusal kevadisel pühapäeval ajalooline Laanemetsa jaoskond, kuhu koondus 14 tegev- ja toetajaliiget. 

Uue jaoskonna loomise mõte oli Taheva piirkonna tublidel naiskodukaitsjatel juba pikka aega meelel olnud ning oodati seda õiget hetke. Õigeks hetkeks sai leid Eesti Rahvusraamatukodu digiarhiivist DIGAR, kui jaoskonna liige Merje Nielson leidis andmed ning vanad Valga Maleva Teataja artiklid tema kodukohas toiminud jaoskonnast. “Peagi oli see 24.05.2020 käes, kui algse Laanemetsa jaoskonna asutamisest sai 90 aastat. Sealt tuligi idee taasasutada Laanemetsa jaoskond ning taasasutamise kuupäevaks valida just see juubelihõnguline 90-s sünnipäev,” rääkis Merje Nielson. Laanemetsa jaoskonna teeb eriliseks veel tema loomiskoosolek. Jaoskonna moodustamine toimus riigi eriolukorra ajal digitaalselt, selleks andis meie esinaine Airi Tooming naistele eriloa. “Täitsa kummaline ning samas huvitav oli koosolekut digitaalselt läbi viia ning pärast ülima ettevaatlikkusega digitaalseid allkirju koguda,” sõnas Laanemetsa jaoskonna esinaine Janeli Nielson, “aga hakkama saime!”

Kõik Laanemetsa jaoskonna liikmed heitsid peret Valga jaoskonnast. Valga jaoskond oli aastatega muutunud väga suureks, ning igaüheni oli personaalselt raske jõuda. Tegelikult oli juba ammu arutletud, et tuleb ümberkorraldusi teha, sellega tegid algust Laanemetsa naised. “Meie jaoks ei muutu ju miski, ainult teeme oma tööd väiksemas seltskonnas,” oli jaoskonna liige Hele Zilmer entusiastilk. 

Nii peetigi 24.05.2020 laiendatud koosolek, kus Laanemetsa jaoskond sai endale esi- ja aseesinaise ning juhatuse liikmed. Laiendatud koosolekule tulid “pisibeebi” sündi pealt vaatama Valga ringkonna juhatus, Valga ja Tõlliste jaoskondade esinaised ning Valga Üksikkompanii esindaja. Esimesel üldkoosolekul oldi oma otsustes üksmeelsed ning taasasutatud Laanemetsa jaoskonnale valiti noor esinaine, 24-aastane Janeli Nielson, kes varem olnud Valga jaoskonna aseesinaine ning endiselt ka Kodutütarde Valgamaa ringkonna ringkonnavanema abi. Tema toeks, aseesinaiseks, sai 21-aastane Marge Tamm, kes pikalt olnud aktiivne kodutütar ning mõned aastad tagasi liitus Naiskodukaitsega. Juhatuse liikmeteks valiti, samuti ühehäälselt, Marian Svaigsne, Sirli Matvei ja Mareli Nielson. “Kui tegemist ei ole noorima keskmise vanusega jaoskonna juhtorganiga Eesti Vabariigis, siis söön oma mütsi ära,” naljatles Sirli Matvei ühispildi tegemisel.

Laanemetsa (taas)asutatud jaoskond tänab õnnitlejaid ning plaanib tegutseda kauem kui nende eelkäija enne sõda. Lubame, et kuulete meist varsti!

 

Vaata väikest pildigaleriid esimesest üldkoosolekust SIIT

 

Allikas: www.naiskodukaitse.ee