Aasta ema tiitliga tunnustatakse pereema, kes on pühendunud ja hea ema ühele või enam lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust.

Vallavanem Monika Rogenbaum sõnas, et emaks olemine on midagi ilusat, kuid samal ajal ka üks raskemaid ja väljakutsuvamaid rolle. See roll toob kaasa rõõmu ja armastust, samas nõuab pidevat jõupingutust ning pühendumist. “On oluline märgata ja tunnustada inimesi, kes on teistele eeskujuks,” lisas Rogenbaum.

Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valga vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta ema aunimetus omistatakse ühele emale ainult üks kord.

Taotluse võivad teha kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke emasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 25. aprill

Kirjalikud taotlused „Valga valla aasta ema” konkursile tuleb saata e-posti aadressile valga@valga.ee või paberkandjal Valga vallavalitsus aadressil Puiestee 8, Valga.

Külalisesineja on Ott Lepland.

Lisa: taotlus

 

Allikas: www.valga.ee