8. novembril, toimus Hargla Maakultuurimajas isadepäeva pidulik kontsert, mille käigus kuulutati välja ka tänavune Valga valla aasta isa. Kolme nominendi seast pälvis tiitli kahe lapse isa ja kolme lapse vanaisa Kalev Helemets.

Kalevi esitasid aasta isa tiitlile tema lapsed ning lapselapsed, kes kirjeldavad teda kui töökat ja abivalmit meest. Kalev Helemetsa tütre Anne sõnul ei ole ilmselt olemas tööd, millega tema isa hakkama ei saaks. Õppinud on mees elektrikuks ning seda teemat puudutavate küsimustega pöördutakse tema poole igapäevaselt. Tütre sõnul on isa neile õpetanud väärtusi, mis tänapäevases kiires ühiskonnas kaduma kipuvad – väärtustama traditsioone, jutustama lugusid, tundma õppima loodust, õppima nägema seoseid. Lastelastele meeldib vanaisa Kaleviga koos käia kalal, looduses matkamas ning vahel süüakse koos ka vanaisa nimelise firma toodetud komme.

Isadepäeva kontserdil anti üle meened ja tänusõnad ka teistele nominentidele. Aasta isa tiitlile oli esitatud veel kaks meest- kahe lapse isa Raido Rätsep ja viie lapse isa Vitali Mašnits. Raidot kirjeldati kui meest, kes huvitub keskkonnast, kus tema laps õpib ning soovib positiivset keskkonda ka teistele. Lisaks oli ta veendunud, et Ott Tänak saab maailmameistriks juba siis, kui teised teda kraaviotiks kutsusid. Vitali on tubli viie lapse isa, kes hoolib nii oma pere, kooli kui ka linna elust. Ta on Valga Priimetsa Kooli hoolekogu liige ning panustab seega kasvava põlvkonna arengusse.

Isade auks esinesid kontserdil Hargla Kooli õpilased, Hargla Maakultuurimaja sõutantsugrupp, Puka Kultuurimaja meesansambel ja üllatusesinejana mängis rahvalikke lugusid Taheva Avatud Noortekeskuse noorte folkbänd koos täiskasvanud rahvamuusika huvilistega Florent Coubard’i juhendamisel.

 

Allikas: www.valga.ee