Valga Maavalitsus ja Valgamaa Omavalitsuste Liit ootavad taotlusi maakonna teenetemärkidele 1.veebruariks 2017. Teenetemärkiga kaasneb rahaline preemia.

Valga Maavalitsus ja Valgamaa Omavalitsuste Liit annab selle aastal juba üheteistkümnendat korda välja maakonna teenetemärke. Traditsiooniliselt autasustatakse nominete maavanema ja omavalitsuste liidu esimehe vastuvõtul Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel. Tänavu toimub vastuvõtt 23.veebruaril Valgas.

Valgamaa Vapimärk on maakonna kõrgeim autasu, mis antakse elutöö eest neile, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud maakonna arengule.  Valgamaa Teenetemärk on mõeldud kodanikele, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud Valgamaa arengule või kes on aastal 2016 silma paistnud märkimisväärse, maakonna jaoks olulise saavutus(t)ega.

Teenetemärkide andmise taotlusi on õigus esitada Valga maakonna valla- ja linnavalitsustel ja volikogudel, Valgamaal tegutsevatel juriidilistel isikutel, erakondadel, liitudel, ühingutel, seltsidel, klubidel ja eraisikutel.

Taotlused palutakse esitada kirjalikult või elektrooniliselt Valga maavalitsusele (Kesk 12, 68203 Valga, e-post: info@valga.maavalitsus.ee) hiljemalt 1.veebruar 2017.

Taotluse vormid, samuti lisainfo teenetemärkide kohta on saadaval Valga maavalitsuse kodulehel, rubriigis „Maavanema poolt antavad autasud”, mille leiad SIIT. Maavalitsuse kodulehelt on leitavad ka vapi- ja teenetemärgi saajad läbi aegade.

2016. aastal pälvis vapimärgi Tiit Vähi ja teenetemärgi sai Novella Hanson.

Valgamaa Vapi- ja Teenetemärkide kavandite autor on heraldikaekspert Priit Herodes, metallitööd teostas OÜ Sporrong Eesti.