Valga Vallavalitsuse tellimusel valmisid Valga linna, Karula, Taheva, Õru ja Tõlliste piirkonda tutvustavad videod. Videodes on jäädvustatud Valga valla kogukondade ettevõtmised, looduskaunid vaated ja piirkondi iseloomustavad olulised kohad.

„Jäädvustasime Valga valla piirkondande tegemised videolindile ja lugude jutustamisel kasutasime Valgaga seotud kirjaniku August Gailiti tegelaskuju Nipernaadit, kes seikleb läbi Valga valla erinevate piirkondade. Oma teekonnal satub ta mitmetele üritustele ja külastab erinevaid kohti. Videod tugevdavad kogukonnatunnet ning äratavad huvi Valga valla kogukondades toimuva, ja miks ka mitte siia kodu loomise vastu,” kommenteeris klippide valmimist projektijuht Marika Muru.

Valgamaa Partnerluskogu kaudu Leader meetme toel valminud videod jutustavad loo Valga vallast. Eesmärk oli jäädvustada kogukondade ettevõtmisi, kaunist loodus- ja elukeskkonda. Videod annavad kinnitust sellele, et Valga vallas on toredad ja tegusad kogukonnad ning siin on hea elada.

Videote süžee valmis koostöös Taavid Meedia OÜ ja muusikalitrupiga Kungla. Osatäitjateks on Kungla muusikalitrupi noored. Videote valmimist toetas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet Leader meetme vahenditest.

Videoklipid filmis ja valmistas Taavid Meedia OÜ.

 

Valga valda tutvustav klipp

Valga linna tutvustav klipp

Tõlliste piirkonda tutvustav klipp

Taheva piirkonda tutvustav klipp

Õru piirkonda tutvustav klipp

Karula piirkonda tutvustav klipp

Kõik videod on saadaval SIIN

 

Allikas: www.valga.ee